برگزاری کارگاه‌های آموزشی دستاوردهای علوم‌زمین در بم

۱۸ تیر ۱۳۹۰ | ۰۴:۵۱ کد : ۲۰۶۷۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۲۲
کارگاه‌های آموزشی دستاوردهای علوم‌زمین به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ...

کارگاه‌های آموزشی دستاوردهای علوم‌زمین به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در شهرستان بم برگزار شد.

 به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مینا علاءالدینی کارشناس گروه آموزش این سازمان از برنامه‌های گسترده‌ای برای برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی از ابتدای سال  1390 در شهرستان بم  خبر داد و گفت: با توجه به پتانسیل بالای  این شهرستان در اجرای پروژه‌های مختلف مخاطرات زمین‌شناسی، برگزاری کارگاه‌ها در این مرکز اولویت بالایی خواهد داشت .

وی افزود: محور فعالیت‌های مرکز نوپای مخاطرات زمین‌شناختی بم اجرای پروژه‌های  زمین‌لرزه، سیل،‌ فرونشست، محیط‌زیست و آتشفشان و زمین‌شناسی‌پزشکی و... است که با برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های علمی شاهد نتایج این مطالعات خواهیم بود.

علاءالدینی با بیان این‌که کارگاه‌های آموزشی با عناوین زمین‌لرزه بم به سرپرستی مهندس بلورچی، زمین‌شناسی پزشکی به سرپرستی خانم مهندس رحمانی و هیدروژئوشیمی به سرپرستی خانم دکتر شارمد تاکنون برگزارشده، یادآور شد: بر اساس تاکید رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، تحقیقات گسترده‌ای در این شهرستان با هدف تکمیل مطالعات مخاطرات زمین‌شناختی در حال انجام است که نتایج تکمیلی آن به زودی در قالب برپایی سمینارهای علمی و کارگاه‌های آموزشی در اختیار مسئولان و مدیران شهرستان بم برای شناسایی و یافتن راهکارهای مناسب قرار خواهد گرفت.

وی افزود: برنامه‌های مبسوطی در برگزاری دوره‌های آموزشی علوم‌زمین در رده‌های سنی و تحصیلی مختلف (دانش‌آموزان، دانشجویان، دبیران و کارشناسان و مدیران ادارات مختلف محلی) در فعالیت‌های سال 1390 مرکز پژوهش‌های مخاطرات زمین شناختی بم تدوین شده که در تقویم آموزشی این مرکز به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 


نظر شما :