90هزار میلیارد ریال مجموع سرمایه‌گذاری دولت‌های نهم و دهم در بخش صنعت

۲۹ مرداد ۱۳۹۰ | ۱۳:۵۱ کد : ۲۰۷۳۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۷
مجموع سرمایه‌گذاری دولت‌های نهم و دهم در بخش صنعت 90هزارمیلیارد ریال است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران؛ علی‌اکبر محرابیان مجموع سرمایه‌گذاری صورت گرفته در فاصله سال‌های 84 تا 90 در بخش صنعت و طرح‌هایی که پروانه بهره‌برداری آنها صادر شده را نود هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این رقم در طول برنامه سوم 13 هزار میلیارد تومان بود.

وزیر سابق صنایع و معادن در مراسم تودیع خود و معارفه وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور رییس‌جمهوری، از رشد 70 درصدی بنگاه‌های صنعتی و معدنی در طول دولت نهم و ابتدای دولت دهم خبر داد.

محرابیان گفت: در عین حال که دولت شعار توسعه و گسترش بنگاه‌های کوچک و متوسط را ارائه داد اما سرمایه‌گذاری در بخش بنگاه‌های بزرگ رشد پیدا کرد.

وی متوسط سرمایه‌گذاری هر طرح در برنامه سوم توسعه را 670 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این رقم در برنامه چهارم به 2.2 میلیارد تومان رسید.

وزیر صنایع و معادن سابق با بیان این که حدود 83 درصد صادرات غیرنفتی متعلق به بخش صنعت و معدن است گفت: این رقم در گذشته تنها 35 درصد بود.

به گفته محرابیان، در سال های 88 و 89 سالانه 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است که سهم اشتغالزایی بخش صنعت و معدن به ده‌ها هزار شغل می‌رسد.

وی همچنین با بیان این جمله که ’از عمق وجود خود به دلیل آن که نتوانستم بهتر کار کنم عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم مورد عفو و بخشش الهی بابت تقصیرم قرار بگیرم’ عنوان کرد: گزارشی که ارایه می‌دهم از جانب 7 میلیون خانواده صنعت و معدن است.

محرابیان که خود را سخنگوی بخش صنعت و معدن پیش از ادغام نامید گفت: شاید در بدترین شرایط ممکن در چهار تا شش سال پیش توانستم خدمت کنم.

به گفته وی تحریم‌ها، اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، شرایط خاص سیاسی کشور، تاثیر منفی مسایل سال 88، انقباض منابع بانکی و مالی و خصوصی سازی از جمله موضوعاتی بود که در دوران خدمت با آن درگیر بوده است.

وی همچنین از رییس جمهوری به دلیل نگاهی متفاوت از جنس خدمت، تقدیر کرد و گفت: مسوولیت پذیری ایشان انقلابی در مدیریت کشور و نگاه امثال ما ایجاد کرد.

به گفته محرابیان، پشتیبانی و حمایت‌های بی‌دریغ رییس‌جمهوری نقش مهمی در توسعه بخش صنعت داشت.

آخرین وزیر صنایع و معادن همچنین با بیان این که نیروی انسانی کیفی در اختیار وزیر جدید است ابراز امیدواری کرد تا با ادغام کیفیت تولید با استفاده از نیروها افزایش یابد.

وی خطاب به وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت افزود: می‌دانم شرایط سختی را دارید و امیدوارم با همکاری دوستان در این شرایط مختلف موید باشید.


نظر شما :