سمنان میزبان زمین‌شناسان برجسته کشور

۱۰ مهر ۱۳۹۰ | ۱۲:۱۳ کد : ۲۰۷۹۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۴۹
به‌منظور هم‌اندیشی درباره تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی، استان سمنان ...

به‌منظور هم‌اندیشی درباره تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی، اداره زمین شناسی و اکتشافات معدنی شهرستان سمنان میزبان جمعی از زمین‌شناسان برجسته کشور خواهد بود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رضا جدیدی سرپرست روابط‌عمومی این سازمان از برگزاری نشست هم‌اندیشی
نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی با حضور زمین‌شناسان برجسته و متخصصان کشور و استاندار و معاونان اجرایی سمنان به همت اداره زمین شناسی و اکتشافات معدنی این استان در  11و 12 مهر ماه خبر داد.

وی با بیان این که همایش نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی در مهدی‌شهر استان سمنان با هدف گفت‌وگو، بحث و هم‌اندیشی درباره دستاوردها و چالش‌های پیرامون این فرآیند برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: تلاش شده این نشست با همکاری بخش‌های مختلف سازمان برگزار شود تا قدمی دیگر در حفظ و ارتقای کمی و کیفی نقشه‌ها برداشته شود.

جدیدی افزود: عنوان سخنرانی‌ها به نوعی انتخاب شده تا هر کدام زمینه خاصی برای بحث و هم‌اندیشی به منظور استانداردسازی جدید نقشه‌ها، تهیه نقشه در مناطق شهری یا مناطق کواترنری، استفاده از فناوری‌های نوین برای افزایش سرعت و دقت تهیه نقشه‌ها، اهمیت مخاطرات زمین‌شناسی، دستاوردهای و چالش‌های شورای ارزیابی، کواترنری‌و... فراهم کنند.

به گفته سرپرست روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، بیش از 100 نفر از کارشناسان سراسر کشور که در حال تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی هستند، همراه با تعدادی از استادان خبره نقشه‌های زمین‌شناسی به عنوان هیات رئیسه در نشست مذکور شرکت خواهند کرد.

گفتنی‌ست؛ تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی در مقیاس یک‌بیست‌وپنج هزارم از سال 1384 در دستور کار سازمان قرار گرفت و در سال‌های ابتدایی نیز دوره‌های آموزشی کوتاه مدتی برگزار شد و در ادامه به همت کارشناسان سازمان کتابچه‌های راهنما، آیین‌نامه‌ها و استانداردهای لازم برای تعریف ویژگی‌های صحرایی، آزمایشگاهی و دفتری یک نقشه زمین‌شناسی کاربردی منتشر شد.

یادآور می‌شود؛ در همین راستا بیش از 50 نشست کارشناسی در تهران و مراکز استانی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با حضور کارشناسان تهیه نقشه‌ها و مدیران مربوطه برگزار شد تا علاوه بر شناسایی نقاط ضعف و قوت اجرای طرح، استانداردهای لازم توزیع و تشریح شود.

کلید واژه ها: سمنان


نظر شما :