در بخش صنعت و معدن 258 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود

۰۵ اسفند ۱۳۸۲ | ۱۵:۴۷ کد : ۲۰۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۴۰
<P dir=rtl><FONT size=2>وزیر صنایع و معادن اعلام کرد:‌با فعال شدن طرح های مورد نظر در بخش صنعت و معدن ...</FONT></P>

وزیر صنایع و معادن اعلام کرد:‌با فعال شدن طرح های مورد نظر در بخش صنعت و معدن 258 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.
   به گزارش «شبکه خبر دانشجو» به نقل از روابط عمومی‌وزارت صنایع و معادن، اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح پتروشیمی‌قائد گلپایگان طی سخنانی با اشاره به برخی شاخص های صنعتی کشور در طول 25 سال بعد از انقلاب اسلامی‌اظهار داشت:‌طی دوران بعد از انقلاب اسلامی‌سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی کشور از 2/7 درصد در سال 1357 به 8/16 درصد در سال 1381 و همچنین میزان صادرات صنعتی از 43 میلیون دلار به 3 میلیارد و 157 میلیون دلار رسیده است.
   وی گفت:‌هم اکنون بیش از 7 هزار طرح با پیشرفت فیزیکی بیش از 40 درصد در بخش صنعت و معدن فعال می‌باشد که با راه اندازی آنها 258 هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.
   مهندس جهانگیری در ارتباط با پتروشیمی‌ گلپایگان گفت: پتروشیمی ‌گلپایگان در واقع جزو اولین واحدهای بزرگ پتروشیمی‌غیردولتی است که در کشور راه‌اندازی شده و قادر است مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی را که در حال حاضر از خارج وارد می‌شود، ‌تأمین کند.
   وزیر صنایع و معادن کشورمان در ادامه با تأکید بر اهمیت وجود حساب ذخیره ارزی گفت:‌تاکنون 8 واحد عمده پتروشیمی‌با حمایت حساب ذخیره ارزی تصویب شده و از امتیازات این حساب بهره مند شده اند.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :