دریاچه ارومیه زیر ذره‌بین سازمان زمین شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور‌

۱۹ مهر ۱۳۹۰ | ۱۵:۳۳ کد : ۲۰۸۰۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۹۷
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور‌ به‌طور علمی و کاربردی در حال مطالعه بحران دریاچه ارومیه ...

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور‌ به‌طور علمی و کاربردی در حال مطالعه  بحران دریاچه ارومیه بر اساس یافته‌های نوین زمین‌شناسی و بررسی دوره‌های بازگشت خشکسالی است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رضا جدیدی سرپرست روابط‌عمومی این سازمان ضمن تاکید بر فعالیت‌های سازمان متبوع خود در خصوص مخاطرات‌طبیعی یادآور شد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به‌عنوان متولی مطالعات و بررسی بر روی مخاطرات‌طبیعی در کشور، از ماه‌ها قبل به بررسی مسائل پیرامون خشکسالی موجود در دریاچه ارومیه بر اساس یافته‌های نوین و اثربخش زمین‌شناسی پرداخته است.

وی درادامه افزود: این سازمان به‌منظور جلوگیری از حاشیه‌سازی و حذف مسائل جانبی و فرعی، به صورت تخصصی به مطالعه مسائل پیرامون خشکسالی‌ به‌وجود آمده در دریاچه ارومیه پرداخته است که در حال حاضر به بررسی راهکارهای رفع این مساله می‌پردازد .  

جدیدی با بیان این که کارگروه تخصصی مخاطرات سازمان به‌طور جدی به بررسی دلائل خشکی دریاچه ارومیه و یافتن راهکارهای مناسب به منظور پیشگیری از روند رو به رشد آن پرداخته است، یادآور شد: پس از قطعی شدن دستاوردها نسبت به اطلاع‌رسانی شفاف و ارسال مستندات به استان های همجوار با دریاجه ارومیه اقدام خواهیم کرد.

سرپرست روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با بیان این که بحران موجود در دریاچه ارومیه قابل بازنگری و اصلاح است ، خاطرنشان کرد: تاکنون نتایج و نظرات زیادی در این باره از سوی سازمان‌ها و نهادهای مختلف ارائه شده که بر همین اساس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در نظر دارد با بررسی کامل و علمی این موضوع به ارائه نظرات جامع و کاربردی خود در آینده نزدیک بپردازد.


نظر شما :