کارگاه آموزشی یک روزه آشنایی با مخاطرات زمین‌شناسی و پتانسیل مخاطرات

۲۴ مهر ۱۳۹۰ | ۱۳:۲۴ کد : ۲۰۸۱۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۳۶
همزمان با هفته کاهش آثار بلایای طبیعی کارگاه آموزشی یک روزه آشنایی با مخاطرات زمین‌شناختی و پتانسیل مخاطرات در شیراز ...

همزمان با هفته کاهش آثار بلایای طبیعی کارگاه آموزشی یک روزه آشنایی با مخاطرات زمین‌شناختی و پتانسیل مخاطرات در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همزمان با هفته کاهش آثار بلایای طبیعی،کارگاه آموزشی یک روزه آشنایی با مخاطرات زمین‌شناختی و پتانسیل مخاطرات در شهرستان ممسنی و رستم به همت مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب (مرکز شیراز)  برگزار شد.

این کارگاه آموزشی به همت فرمانداری ممسنی و دفتر حوادث غیرمترقبه شهرستان و با حضور گسترده مدیران، مسئولان، کارشناسان فنی، اعضای سازمان‌های نظام مهندسی معدن و عمران، سرگروه‌ها و دبیران زمین‌شناسی استان برگزار شد.

مهندس طهمورث یوسفی، مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور، ضمن تاکید بر لزوم شناخت ‌زمین به عنوان گاهواره رشد و پیشرفت انسان و جوامع بشری، به بررسی وضعیت ساختاری و تکتونیکی شهرستان ممسنی پرداخت و با توجه به رتبه بالای شهرستان در استان فارس  و کشور در رویداد زمین لرزه، خواستار توجه مدیران و مسئولان در جهت فرهنگ‌سازی و رعایت مسائل ایمنی شد.

یوسفی با اشاره  به رویکرد جوامع بشری در استفاده از اطلاعات برای دانش‌افزائی، افزود: خوشبختانه مطالعات جامعی از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و نیز مدیریت منطقه جنوب در زمینه مخاطرات در استان فارس و به خصوص شهرستان نورآباد انجام شده است.

وی ضمن تاکید به سهولت دسترسی به این اطلاعات و ارائه آن در وب سایت مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب، خواستار توجه به این اطلاعات و کاربرد آن در پروژهای زیرساختی شد.

مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور، با اشاره به رسالت سازمان به عنوان متولی بررسی فعالیت‌های زمین‌شناسی و مخاطرات زمین‌شناختی  در کشور آمادگی مدیریت در برپائی اینگونه کارگاه‌ها در سطح منطقه را اعلام کرد و گفت: برگزاری این کارگاه نشان از عزم مدیران شهرستان جهت آگاهی و افزایش ایمنی و سطح زندگی مردم دارد و لازم است مدیران بخش‌های مختلف همکاری لازم را برای تقویت و رشد این بخش داشته باشند.نظر شما :