زمین‌لرزه حوالی شهر پیر در استان فارس را لرزاند

۳۰ مهر ۱۳۹۰ | ۱۷:۳۵ کد : ۲۰۸۲۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۸۹
زمین‌لرزه نسبتا شدیدی بامداد امروز چهارشنبه، حوالی شهر پیر در استان فارس...

زمین‌لرزه نسبتا شدیدی بامداد امروز چهارشنبه، حوالی شهر پیر در استان فارس را لرزاند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به نقل از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، سه زمین‌لرزه  به بزرگی 4، 4/3 و 5/3 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) و پس‌لرزه آن حوالی شهر پیر در استان فارس را لرزاند.

موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زمان دقیق وقوع این زلزله‌ها را به ترتیب ساعت 6 و40 دقیقه، 6 و 34  دقیقه و 6 و22 بامداد چهارشنبه اعلام کرده است.

به اساس اخبار دریافت شده از شبکه‌های لرزه‌نگاری وابسته به مرکز لرزه‌نگاری کشوری، مکان این زمین‌لرزه حوالی شهر پیر با مختصات جغرافیایی 28.06 درجه عرض شمالی و 54.29 درجه طول شرقی اعلام شده و تاکنون گزارشی درباره خسارات یا تلفات احتمالی این زمین‌لرزه دریافت نشده است

مدیر بحران استانداری فارس، با اعلام این‌که خسارات زمین‌لرزه شهر پیر جزئی است، یادآور شد: این خسارات در حد ریزش کوه در جاده و ترک برداشتن ساختمانهای گلی بوده ولی با این حال تمام نیروهای امدادی و تدارکاتی در حال آماده‌باش هستند تا در مقابله با پس‌لرزه‌های احتمالی، امکانات خود را بکار گیرند.

وی افزود: فرمانداری‌های شهرستان‌های زرین‌دشت، داراب و لارستان برای اعزام گروه‌های امدادی و احتمالا کمک‌رسانی با یکدیگر هماهنگ شده‌اند.

کلید واژه ها: فارس


نظر شما :