عملکرد مناسب دولت در توسعه کشور باوجود تحریم‌های جهانی

۰۶ آبان ۱۳۹۰ | ۱۶:۳۲ کد : ۲۰۸۳۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۵
با وجود تحریم‌های جهانی و شرایط دشوار موجود دولت عملکرد مناسبی در توسعه کشور ...

با وجود تحریم‌های جهانی و شرایط دشوار موجود، دولت جمهوری اسلامی ایران عملکرد مناسبی در توسعه کشور در بخش‌های مختلف داشته است

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر علیرضا بیگی استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای دولت در این استان با بیان این که این نمایشگاه در تلاش است تا خدمات و اقدامات انجام شده از سوی دولت خدمتگزار را در معرض نمایش و قضاوت عموم قرار دهد، یادآور شد: دولت جمهوری اسلامی ایران با اعتماد و پشتیبانی مردم برپایه اعتقادات اسلامی به‌دست آورده و موتور محرکه حرکت خود را آموزه‌های دینی و آرمان‌های امام راحل قرار داده است.

وی با اشاره به سخنان رییس‌جمهور مبنی بر سکوت مسوولان دربرابر تخریب‌ها و حاشیه‌سازی‌های دشمنان کشور، خاطرنشان کرد: مسوولان وظیفه دارند خدمات و تلاش‌های دولت را برای ایجاد توسعه و پیشرفت در کشور به اطلاع جامعه برسانند که این امر همواره مورد تهدید، بغض و کینه استکبار جهانی است.

بیگی با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب در تحلیل بیداری اسلامی که "همواره دشمنان در تلاش هستند تا کارنامه عملکرد درخشان جمهوری‌اسلامی ایران در دنیا منتشر نشود و به‌دست ملت‌های منطقه نرسد"، تصریح کرد: آنها درصدد هستند تا ملت‌های مسلمان را وادار به تبعیت از اهداق شوم و پلید خود کنند که این موضوع با آموزه‌های دینی ما مبنی بر اصالت دیانت، اسلامیت و حقانیت در تضاد است که امیدوارم ایران اسلامی همواره از توطئه‌ها و حجمه‌های دشمنان حفظ شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی نشان دادن قابلیت و توانایی جمهوری اسلامی ایران در این استان طی 6 سال دولت نهم و دهم را به‌عنوان مهم‌ترین هدف برپایی نمایشگاه مذکور یاد کرد و گفت: باوجود تحریم‌های جهانی و شرایط دشوار موجود، دولت حاضر عملکرد مناسبی در توسعه کشور در بخش‌های مختلف داشته که اطلاع‌رسانی در این‌باره به‌عنوان وظیفه و تکلیف ما محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که برخی افراد برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را به‌عنوان یکسری حرکت‌های جنجالی و پرسرو صدا تلقی می‌کنند. یادآور شد: برهمین اساس سعی کردیم در فضایی آرام و فارغ از تبلیغات جنجالی و با هدف ارائه خدمات کارشناسی دولت خدمتگزار به ایجاد فرصتی برای تبادل نظر درباره عملکرد دولت و استفاده از نقطه‌نظرات مردم  صاحبنظران بپردازیم.

بیگی، مسوولان غرفه‌ها را به ایجاد اتاق‌های فکر و برگزاری نشست برای بازدیدکنندگان دعوت کرد و افزود: مسوولان باید با وقت و حوصله کافی در میان مردم حضور یابند و ضمن پاسخگویی به سوالات موجود از نقطه‌نظرات آنها استفاده کنند.

استان آذربایجان شرقی با اشاره به سه دوره از سفرهای استانی هیات دولت به این استان، یادآور شد: آن‌چه در این نمایشگاه به‌عنوان ثمره و تلاش دولت خدمتگزار در راستای ایجاد توسعه در آذربایجان شرقی ارائه شده؛ با تلاش قوه مجریه و همچنین حمایت و پشتیبانی قوه قضاییه و دستگاه مقننه محقق شده است.  


 

 

 


نظر شما :