دستیابی به الگوی توسعه اسلامی-ایرانی در سایه شعار جهاد اقتصادی محقق می‌شود

۰۶ آبان ۱۳۹۰ | ۱۸:۳۲ کد : ۲۰۸۳۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۱
با برنامه‌ریزی مناسب و سازنده برای کشورمان، الگوی توسعه اسلامی- ایرانی

با برنامه‌ریزی مناسب و سازنده برای کشورمان، الگوی توسعه اسلامی- ایرانی در سایه شعار جهاد اقتصادی محقق خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر نجفی نماینده مردم عجب‌شیر و مراغه و رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای دولت با بیان این که ماموریت ما بر اساس بیانات مقام معظم رهبری دستیابی به ایران ِ شماره یک در دنیا است، خاطرنشان کرد: بر همین اساس باید برای 50 سال آینده کشور و افق 1404 به برنامه‌ریزی مناسب و سازنده بپردازیم به نحوی که کشورمان به عنوان الگوی توسعه اسلامی-ایرانی برای همه جهانیان قابل ارائه باشد که این هدف در سایه شعار جهاد اقتصادی محقق خواهد شد.

وی با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر آگاه کردن جامعه از فعالیت‌ها و عملکرد خادمان دولت، یادآور شد:اگر بخواهیم بر اساس شأن نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم آذربایجان‌شرقی به اطلاع‌رسانی تلاش‌های دولت بپردازیم، می‌توان گفت دولت فعلی بیشترین تلاش را بر اساس شاخص‌های موجود داشته است.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌ آرمان‌های انقلاب اسلامی بر اساس عدالت‌خواهی و توزیع عادلانه ثروت و قدرت در کشور پایه‌ریزی شده، خاطرنشان کرد:پس از انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف اقتصادی، بهداشتی، آموزش و... شاهد رشد اساسی بودیم که با 100سال اخیر قابل مقایسه نیست که دلیل این امر پایه‌گذاری آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس اسلامیت، محرومیت‌زادیی و عدالت‌محوری است.

نجفی با بیان این که مبانی موجود در اسلام به دنبال ایجاد اقتصاد متوازن و توسعه همه جانبه در سطح کشورهای مسلمان است، افزود: خوشبختانه در دولت نهم و دهم توسعه همه جانبه در همه مولفه‌ها و زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی‌و... مشاهده می‌شود که رویکرد عدالت‌محوری دولت اعتماد و اقبال مردم را نسبت به گذشته افزایش داده است.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد:تجلی عملکرد و فعالیت‌های هر دولت در قوه مجریه قابل مشاهده است که دولت نهم و دهم موفق به توسعه عدالت و محرومیت‌زدایی در کشور شده که بر همین اساس و با عنایت به خواسته مقام معظم رهبری باید به سمتی پیش برویم که در هیچ نقطه‌ای از کشورمان فقیری وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به عملکرد دولت در بخش‌های مختلف، خاطرنشان کرد: مدیریت منابع، هدفمند کردن یارانه‌ها، تولید علم در بخش‌های مختلف، پیوستن به 10 کشور عضو باشگاه هسته‌ای دنیا و دستاوردهای پزشکی و فناوری‌و... بخشی از خدمات دولت فعلی است که برپایی چنین نمایشگاه‌هایی فرصت مناسبی برای آگاه کردن ملت از این دستاوردها است.

نجفی با بیان این که باید به سمتی حرکت کنیم که اثرگذاری فعالیت‌ها و خدمات دولت در زندگی مردم قابل لمس باشد، تصریح کرد:باید علاوه بر ارتقای سطح کمی وکیفی زندگی مردم به فکر تفکیک نیازهای مردم ساکن در بخش‌های مختلف کشور باشیم.

وی تغییر در ساختارهای اداری کشور را به عنوان لازمه دستیابی به اهداف تعیین شده در بخش‌های مختلف عنوان کرد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صدد هستند تا ثروت و خدمات بر اساس توانمندی و ظرفیت و نیاز هر منطقه توزیع شود تا بدین ترتیب به کمک یک نظام اداری باز و کارآمد به شاخص‌های عدالت دست یابیم.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی در مجلس شورای اسلامی افزود: نظام اداری کشور باید متحول شود و معتقدم برای ایجاد توسعه پایدار در کشور باید قدرت مدیران در حوزه‌ تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی را افزایش دهیم که خوشبختانه بخشی از این امر در نمایشگاه‌ دستاوردهای دولت در آذربایجان‌شرقی قابل مشاهده است.

 

 

 


نظر شما :