برگزاری دوره آموزشی گوهرشناسی و تعیین هویت سنگ‌های قیمتی

۱۸ آبان ۱۳۹۰ | ۱۷:۲۸ کد : ۲۰۸۶۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۲۶
دوره آموزشی گوهرشناسی و تعیین هویت سنگ‌های قیمتی رنگی در مرکز پژوهش‌های کاربردی...

دوره آموزشی گوهرشناسی و تعیین هویت سنگ‌های قیمتی رنگی در مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور (استان البرز) برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به نقل از خبرنگار مرکز مرکز پژوهش های کاربردی علوم‌زمین کرج، مهندس پژواک دیدار، مسئول گروه گوهرشناسی مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین از برگزاری دوره آموزشی گوهرشناسی و تعیین هویت سنگ‌های قیمتی رنگی در این مرکز خبر داد و گفت: دوره آموزشی گوهرشناسی برای اعزای صنف طلا و جواهر استان البرز برگزار شد که از استقبال خوبی نیز برخوردار بود.

وی افزود: گوهرشناسی، شناسایی و تعیین هویت سنگ‌های قیمتی رنگی، شناسایی و تعیین هویت سنگ‌های مصنوعی و بهسازی شده و درجه‌بندی و ارزیابی الماس محورهای موضوعی این دوره آموزشی است.  

دیدار، با بیان این‌که دوره‌های آموزشی به صورت هفتگی برگزار می‌شود، یادآور شد: اکنون دو دوره آموزشی مبانی گوهرشناسی و شناسایی و تعیین هویت سنگ‌های قیمتی رنگی در این مرکز برگزار شده است.

مسئول گروه گوهرشناسی مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین درباره بخش‌های مختلف دوره‌های مذکور تصریح کرد: شناخت ابزار شناسایی، تشخیص هویت انواع سنگ‌های قیمتی رنگی، نحوه کار با ابزار شناسایی، معرفی انواع سنگ‌های قیمتی رنگی، خصوصیات گوهرشناسی سنگ‌های قیمتی و نیز نحوه صدور شناسنامه هویتی سنگ‌ها از مهم‌ترین مباحث این دوره‌های آموزشی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این دوره‌ها به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود و در پایان دوره به کارآموزان گواهی آموزشی از سوی مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی استان البرز اعطا می‌شود.


نظر شما :