نخستین نشست ارائه توانمندی‌های زمین گردشگری استان گیلان برگزار شد

۱۸ آبان ۱۳۹۰ | ۱۷:۵۲ کد : ۲۰۸۶۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۰۷
به‌منظور آشنایی بیشتر و ایجاد زمینه همکاری میان سازمان‌های فعال در بخش زمین‌گردشگری گیلان...

به‌منظور آشنایی بیشتر و ایجاد زمینه همکاری میان سازمان‌های فعال در بخش زمین‌گردشگری گیلان، نخستین نشست ارائه توانمندی های زمین گردشگری این استان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به نقل از مرکز پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی گیلان، نخستین نشست ارائه توانمندی‌های زمین‌گردشگری گیلان به‌منظور آشنایی بیشتر و ایجاد زمینه‌ همکاری‌ میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری این استان برگزار شد.

در این نشست، دکتر نازنین بدری کارشناس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، طی سخنرانی خود با عنوان توانمندی‌های زمین‌گردشگری گیلان به بیان مفاهیم مربوط به زمین‌گردشگری و زمین‌بوستان و تاریخچه مطالعات آن در کشور و همچنین  معرفی  برخی از سایت‌های مهم زمین‌گردشگری در استان گیلان پرداخت.

وی در ادامه ضمن معرفی زمین‌بوستان (ژئوپارک) در 19 کشور جهان، به بیان دیدگاه‌های خود درباره مزایای اقتصادی، فرهنگی و آموزشی پیرامون ایجاد زمین‌بوستان و نقش آن در حفاظت از میراث‌زمین اشاره کرد.

بدری، ضمن ارائه پیشنهاد سازمان متبوع خود مبنی بر اجرای طرح  زمین‌گردشگری در استان گیلان و اعلام برنامه زمان‌بندی اجرای طرح مذکور، تهیه گزارش امکان‌سنجی و چاپ اطلس ژئوتوریسم استان گیلان را منوط به اجرایی شدن این طرح در آینده عنوان کرد.

گفتنی‌ست، مهندس پورعلی معاون فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری  استان گیلان ضمن اعلام آمادگی خود به منظور توسعه همکاری‌های دوجانبه میان طرح ارائه شده از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و استانداری گیلان، یادآور شد: ارائه شرح خدمات زمین‌گردشگری گیلان به‌منظور تصویب و تامین اعتبار برای این طرح از سوی سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری استان دنبال خواهد شد.


نظر شما :