همایش ملی کاربرد علوم‌زمین در تحقیقات بنیادی کشور آغاز به‌کار کرد

۲۳ آبان ۱۳۹۰ | ۱۷:۱۸ کد : ۲۰۸۷۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۱۹
همایش ملی کاربرد علوم‌زمین در تحقیقات بنیادی کشور ...
همایش ملی کاربرد علوم‌زمین در تحقیقات بنیادی کشور، صبح روز دوشنبه 23 آبان ماه، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و‌اکتشافات‌معدنی‌کشور در ابتدای این همایش دکتر یعقوب‌نژاد ریاست واحد تهران شمال و  رییس همایش مذکور به بیان سخنرانی پرداخت.

وی ضمن خوشامدگویی به مدعوین، اهمیت علوم زمین در زندگی امروز انسان را بسیار مهم و حیاتی دانست و اظهار امیدواری کرد که در آینده نیز، همایش‌هایی با این محور در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شود.

دکتر وزیری دبیر علمی همایش سخنران بعدی بود، وی با بیان این‌که تحقیقات بنیادی و کاربردی در شاخه‌های مختلف علوم‌زمین از جایگاه ویژه‌ای در توسعه اقتصادی و صنعتی در هرکشور برخوردار است، خاطر نشان کرد: این همایش به منظور ارائه آخرین مطالعات تحقیقی محققان در دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور ، ایجاد بستر مناسب جهت ارائه نتایج مطالعات به دانشجویان تحصیلات تکمیلی و بحث و تبادل‌نظر، برنامه‌ریزی شده است.

دبیر علمی همایش کاربردعلوم‌زمین در تحقیقات بنیادی کشور درخصوص مقالات ارائه شده به این همایش گفت: از 233 مقاله‌ای که به دبیرخانه همایش ارسال شده بود، 39 مقاله به‌عنوان سخنرانی اصلی و ذخیره و 61 مقاله جهت ارائه پوستر پذیرفته شد.

وزیری در پایان سخنان خود، یاد و خاطره مرحوم دکتر امین سبحانی، موسس رشته زمین‌شناسی واحد تهران شمال را گرامی داشت.

گفتنی‌ست دکتر کاظم سید امامی استاد دانشگاه تهران، با مقاله‌ای تحت عنوان "یافته‌های جدید درباره سازند شمشک، حوزه البرز" و دکتر بهرام عکاشه استاد زلزله‌شناسی کشور، با مقاله‌ای تحت عنوان "زلزله‌خیزی ایران با تاکید بر پهنه تهران" به عنوان سخنرانان ویژه این همایش، به ایراد سخنرانی پرداختند.

یادآور می‌شود اولین و دومین همایش بین‌المللی علوم‌زمین در واحد تهران شمال در اسفند 1385 و آبان 1387 برگزار شده‌است.

در حاشیه این همایش، کارشناسان روابط‌عمومی و بین الملل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به معرفی دستاوردها و فعالیت‌های این سازمان پرداخته و پاسخگو سوالات شرکت‌کنندگان و دانشجویان بودند.

 


نظر شما :