ایران و چین مطالعات زمین‌لرزه را توسعه می‌بخشند

۰۸ دی ۱۳۸۳ | ۱۱:۱۶ کد : ۲۰۹۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۱۱
به گزارش گروه خبر سازمان زمین‌شناسی کشور بر مبنای این تفاهم‌نامه، طرفین توافق نمودند با تعریف و اجرای مشترک پروژه‌های مشترک تحقیقاتی مرتبط با زمین‌لرزه ...

به منظور ایجاد و توسعه تبادلات علمی و تحقیقاتی در بحث زمین‌لرزه و علوم و فنون وابسته به آن و با هدف شناخت هرچه بیشتر این پدیده و کاهش آسیب‌های ناشی از آن، تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران و اداره کل لرزه‌شناسی چین به امضاء رسید.
به گزارش گروه خبر سازمان زمین‌شناسی کشور بر مبنای این تفاهم‌نامه، طرفین توافق نمودند با تعریف و اجرای مشترک پروژه‌های مشترک تحقیقاتی مرتبط با زمین‌لرزه و روش‌های کاهش خطر آن همکاری‌های دوجانبه را توسعه دهند.
 گفتنی است به لحاظ اینکه محققان چینی تجربیات خوبی در زمینه رفتار‌سنجی زمین‌لرزه‌ها و آتشفشان‌ها و پیش‌نشانگرهای آن داشته‌اند، سازمان زمین‌شناسی  کشور در صدد است تا با همکاری ایشان اقدامات و مطالعات مربوط به ایجاد،‌گسترش و تکمیل شبکه رفتارسنجی زمین‌لرزه و آتشفشان و پیش‌نشانگرها را در ایران پیگیری نماید.
به گزارش گروه خبر سازمان زمین‌شناسی این تفاهم‌نامه زمینه را برای انتقال دانش فنی، تجربیات و فناوری سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به کشور و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز فراهم می‌سازد.
در خاتمه یادآور می‌شود با انجام تبادلات علمی و فکری بویژه در زمینه پیش‌نشانگرهای زمین‌لرزه،‌بستر مناسبی برای موفقیت روزافزون استفاده از پیش‌نشان‌گرها فراهم می‌شود.
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :