نخستین همایش تخصصی زمین‌ساخت ایران برگزار می‌شود

۲۰ آذر ۱۳۹۰ | ۱۹:۳۵ کد : ۲۰۹۰۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۸۱
نخستین همایش تخصصی زمین‌ساخت ایران به‌منظور بررسی آخرین یافته‌های پژوهشی در زمینه زمین‌ساخت ...

نخستین همایش تخصصی زمین‌ساخت ایران به‌منظور بررسی آخرین یافته‌های پژوهشی در زمینه زمین‌ساخت در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با حضور دانشمندان و متخصصان زمین‌ساخت کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر محمدرضا قاسمی دبیر علمی این همایش و معاون زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور ضمن اعلام این خبر گفت: این همایش تخصصی برای نخسیتین بار است که در جامعه زمین‌ساخت کشور بررسی می‌شود که امید است نتایج آن نقطه عطفی را در پژوهش‌های زمین‌ساختی ایران شکل دهد.

وی افزود: در همایش تخصصی زمین‌ساخت ایران متخصصان از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور حضور پیدا می‌کنند تا ضمن به اشتراک گذاشتن دست یافته‌های نوین خود با یکدیگر درباره زمین‌ساخت ایران به تبادل‌نظر بپردازند.

دبیر علمی همایش تخصصی زمین‌ساخت ایران در ادامه یادآور شد: نتایج مطالعات تکتونیکی بیانگر پتانسیل‌های زمین‌لرزه در کشورمان است و از آنجایی که کل پوسته ایران زمین در پهنای مختلف لرزه‌خیزی واقع شده ضرورت برگزاری این همایش‌ها را دو چندان می‌کند.

قاسمی درباره سطح مقالات ارسال شده به دبیرخانه همایش یادآور شد: مقاله‌های ارائه شده به دبیرخانه همایش از سطح بالایی برخوردار بوده‌اند و نتایج آن‌ها در بردارنده آخرین یافته‌های ساختاری درباره پوسته ایران زمین است که در زمینه‌های گوناگون پتانسیل لرزه‌خیزی، کشف مواد معدنی و فرگشت پوسته در ایران زمین کاربرد خواهد داشت.نظر شما :