پایان پانزدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران با معرفی برترین‌ها

۲۶ آذر ۱۳۹۰ | ۱۷:۴۸ کد : ۲۰۹۱۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۵۲
مراسم اختتامیه پانزدهمین همایش سالانه انجمن زمین‌شناسی ایران در دانشگاه تربیت معلم...

مراسم اختتامیه پانزدهمین همایش سالانه انجمن زمین‌شناسی ایران در دانشگاه تربیت معلم برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در ابتدای این مراسم دکتر محسن رضایی دبیر پانزدهمین همایش سالانه انجمن زمین‌شناسی ایران ضمن ابراز امیدواری از ارتقای سطح کیفی و کمی برگزاری همایش‌های انجمن و سرآغازی برای توسعه علوم‌زمین در بین جامعه و متخصصان از برگزارکنندگان این نشست تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه دکتر منوچهر قرشی به نمایندگی از مهندس کره‌ای، رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ضمن اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان سال سیاره زمین از سوی یونسکو یادآور شد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در این سال سعی در توسعه و ارتقای سطح کمی و کیفی این علم در جامعه خواهد داشت.

وی با اشاره به پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور خاطرنشان کرد: طی یکماه اخیر با برگزاری دو همایش پلوتونیسم ایران و زمین‌ساخت به توسعه علوم‌زمین در کشور پرداخته است.

قرشی خاطرنشان کرد: پنجاهمین سالگرد تاسیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور همزمان به سی‌امین گردهمایی سالانه علوم‌زمین کشور طی 1 تا 3 اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

در ادامه برگزارکنندگان پانزدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران به معرفی برگزیدگان نشست سال جاری پرداختند که بر همین اساس دکتر منصور علوی‌نائینی به پاس سال‌ها خدمت در عرصه علم زمین‌شناسی کشور به عنوان زمین‌شناس پیشکسوت سال 90، دکتر عزت‌الله رئیسی اردکانی و دکتر محمدحسین آدابی به عنوان زمین‌شناسان نمونه سال، کتاب تکتونیک ایران تالیف دکتر منوچهر قرشی و کتاب میکروتکتونیک ترجمه دکتر محمد محجل به عنوان کتاب سال زمین‌شناسی معرفی شدند.

همچنین دکتر محمدکمال قاسم‌العسگری به خاطر تالیف 4 عنوان کتاب، مهدی رضایی با ارائه 4 مقاله ISI، بهنام کشاورزی با ارائه 5 مقاله ISI، دکتر علیرضا داوودیان و خانم دکتر ناهید شبلیان به عنوان عکاسان برگزیده، دکتر یارمحمد بای مدیر هماهنگی کتب درسی وزارت آموزش و پرورش به‌خاطر حمایت از برگزاری المپیاد زمین‌شناسی، ارتقای ضریب رشته زمین‌شناسی در کنکور و ارتقای سطح دانش زمین‌شناسی در وزارت آموزش و پرورش، دکتر سروش مدبری دبیر انجمن  و دکتر محسن رضایی دبیر پانزدهمین انجمن زمین‌شناسی ایران شایسته تقدیر از سوی هیات داوران شدند.

 نظر شما :