درخشش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در جشنواره پژوهشی صنعت، معدن و تجارت

۲۸ آذر ۱۳۹۰ | ۲۱:۴۷ کد : ۲۰۹۲۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۲۵
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور موفق به کسب عنوان سازمان پژوهشی برتر و دریافت لوح تقدیر از سوی وزیر...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همزمان با هفته پژوهش و فناوری، نخستین جشنواره پژوهشی صنعت، معدن و تجارت پس از ادغام وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی در محل موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار شد.

در این جشنواره که با شعار "رشد و شکوفایی در سایه پژوهش و تعامل بیشتر قطب‌های علمی و اجرایی" آغاز به کار کرد، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور موفق به کسب عنوان سازمان پژوهشی برتر و دریافت لوح تقدیر از سوی دکتر غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت شد.

همچنین سید محمدرضا برزگری دافچاهی کارشناس مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم زمین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز با طراحی فرایند استحصال لیتیم از ذخایر شورابه‌ای موفق به دریافت لوح تقدیر به عنوان پژوهشگر جوان برتر شد.

هدف این جشنواره اشاعه فرهنگ پژوهش‌مداری و بکارگیری دستاوردهای حاصل از مطالعات تحقیقی و پژوهشی جهت رفع مشکلات و مسائل مبتلا به این بخش‌ها عنوان شد و از توسعه تعامل و ارتباط حوزه صنعت و تجارت با دانشگاه به عنوان محور اساسی این جشنواره یاد شد.

برگزارکنندگان این جشنواره به‌منظور ارج نهادن به‌فعالیت‌های پژوهشی دانش‌محور از پژوهشگران، مدیران پژوهشی، کتب، پایان‌نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی، معاونت‌ها و سازمان‌های ستادی و تابعه برتر تقدیر به‌عمل آوردند.

بر همین اساس؛ حسن ولی‌بیگی رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی به عنوان مدیر پژوهشی برتر، امیررضا سوری از موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی به عنوان پژوهشگر برتر، محمدرضا ایزدیان مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تجاری سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان پژوهشگر پیشکسوت برتر، سیدمحمدرضا برزگری کارشناس مرکز پژوهش‌های کاربردی علوم‌زمین به عنوان پژوهشگر جوان برتر و بهزاد مهدی‌خانی کارشناس پژوهشگاه استاندارد به عنوان پژوهشگر مبتکر و نوآور برتر انتخاب و معرفی شدند.

همچنین در بخش طرح‌ها و کتاب حسین قربانی، محمدرضا صلواتی و عزیزالله جعفری به عنوان برترین‌های جشنواره پژوهشی صنعت، معدن و تجارت معرفی شدند.


نظر شما :