یک معدن جدید سنگ‌آهن در اصفهان کشف شد

۱۴ دی ۱۳۹۰ | ۱۲:۵۶ کد : ۲۰۹۴۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۱
به همت سازمان زمین‌شناسی وا کتشافات‌معدنی کشور یک معدن سنگ‌آهن با ذخیره ...

به همت سازمان زمین‌شناسی وا کتشافات‌معدنی کشور یک معدن سنگ‌آهن با ذخیره قطعی حدود 20 میلیون تن در اصفهان به گواهی کشف رسید.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس بهروز برنا معاون اکتشاف این سازمان با بیان این که در سال جاری یک ذخیره‌ سنگ‌آهن با حجم قطعی 19.5 میلیون تن در اصفهان به گواهی کشف رسیده، افزود: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در نقاط مختلف ایران برنامه‌های اکتشافی سنگ‌آهن را در دست اجرا دارد.

 وی با اشاره به کشف معدن سنگ آهن در استان یزد با ذخیره قطعی حدود یک میلیون تن در استان یزد، خاطرنشان کرد: همچنین یک ذخیره دیگر سنگ‌آهن با حجم سه میلیون تن نیز در آذربایجان شرقی از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور کشف شده که حجم ذخیره احتمالی آن 10 میلیون تن است.

مدیر امور اکتشاف سازمان زمین ‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان این‌که بیش از چهار میلیارد تن ذخایر قطعی و احتمالی سنگ‌آهن در ایران وجود دارد، تصریح کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برنامه‌های اکتشافی سنگ‌آهن را در نقاط مختلف در دست اجرا دارد که با ادامه آنها حجم ذخایر کشف شده کشور در این حوزه افزایش خواهد یافت.


نظر شما :