روش تهیه و اهمیت نقشه‌های زمین‌شناسی موضوع جدید سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین

۱۷ دی ۱۳۹۰ | ۱۴:۴۰ کد : ۲۰۹۴۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۰۶
روش‌های تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و اهمیت جایگاه آنها از موضوعات جدیدی است که امسال در سی‌امین گردهمایی علوم‌‌زمین...
روش‌های تهیه نقشههای زمین‌شناسی و اهمیت جایگاه آنها از موضوعات جدیدی است که امسال در سی‌امین گردهمایی علوم‌‌زمین مطرح می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، جلیل قلمقاش دبیر علمی سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین از برگزاری این نشست در اسفند ماه با حضور دانشمندان، فرهیختگان و دانشجویان علوم‌زمین خبر داد و گفت: همزمان با سی‌امین گردهمایی علوم‌‌زمین در اول تا سوم اسفند ماه، مراسم بزرگداشت پنجاهمین سالگرد بنیانگذاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌‌معدنی کشور نیز برگزار می‌شود
.
وی از نقشه‌های زمین‌شناسی و اهمیت آن در طرح‌های اکتشافی، پژوهشی، عمرانی و مطالعات مخاطرات زمین‌شناختی به عنوان یکی از موضوعات جدید سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین یاد کرد و افزود: متخصصان می‌توانند در زمینه روش‌های تهیه و اهمیت جایگاه نقشه‌های زمین‌شناسی مقالات تخصصی خود را ارائه کنند.

قلمقاش در ادامه یادآور شد: افزون بر برگزاری متمرکز برنامه‌های ویژه علمی و تخصصی گردهمایی در روزهای اول تا سوم اسفند ماه، بیش از 20 همایش تخصصی و فوق‌تخصصی زمین‌شناسی طی شش ماه آینده به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار خواهد شد.

دبیر علمی سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین با اشاره به اهمیت آموزشی عمومی دانش زمین‌شناسی در میان جامعه از دبیران و نویسندگان کتاب‌های درسی و طراحان نرم‌افزارهای آموزشی دعوت کرد تا نتایج کارها و تحقیقات و تجربیات خود را به صورت مقاله در بخش خاصی از گردهمایی ارائه کنند.

وی افزود: محققان فرصت خواهند داشت در زمینه‌های راهبرد‌های مطالعات زمین‌شناسی در سال‌های آینده کشور از جمله مخاطرات زمین‌شناختی، متالوژنی ایران، ماگماتیسم، متامورفیسم و ژئودینامیک‌ سخنرانی‌های ویژه ارائه کنند.

یادآور می‌شود؛ دبیرخانه گردهمایی آمادگی دارد در گرایش‌های مختلف علوم زمین شامل چینه‌شناسی و دیرینه‌شناسی، سنگ‌شناسی و کانی‌شناسی ، رسوب‌شناسی و زمین‌شناسی دریایی، ‌زمین‌شناسی مهندسی و مخاطرات زمین‌شناختی، زیست‌محیطی، پزشکی و آب، اکتشاف (زمین‌شناسی اقتصادی، ژئوشیمی) ژئوفیزیک زمینی و هوایی و مطالعات فنی اقتصادی، فرآوری مواد معدنی( کانه آرائی و کاربرد مواد معدنی)، آزمایشگاه‌ها (روش‌های نوین آنالیز دستگاهی)، ژئومتیکس (
Rs,GIS)، فناوری‌های نوین (پایگاه داده‌های علوم زمین، IT، نانوبیو زمین، زمین ریاضی و گرمایش زمین) و زمین گردشگری پذیرایی مقالات تخصصی محققان کشور باشد.
همچنین بخش پوستر مهم‌ترین بخش سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین خواهد بود و تمامی فرهیختگان علوم‌زمین فرصت خواهند داشت تا با ارائه مقاله و نتایج تحقیقات خود در این بخش با محققان دیگر هم‌اندیشی و گفتگو کنند که در خاتمه پوستر برتر انتخاب و معرفی خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در نظر دارد همزمان با برگزاری سی‌امین گردهمایی علوم‌زمین با برپایی نمایشگاه‌های مرتبط با علوم‌زمین به ارائه آخرین فناوری‌های علوم‌زمین از سوی بخش‌های خصوصی و دولتی بپردازد.

علاقه‌مندان می‌توانند
برای دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به آدرس www.gsi.ir  مراجعه کرده یا با شماره‌های 64592271 و‌ 64592377 تماس حاصل نمایند.

 


نظر شما :