افتتاح اولین مرکز رشد فناوری مواد معدنی در یزد

۰۹ دی ۱۳۸۳ | ۱۱:۲۴ کد : ۲۰۹۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۵۲۲
دکتر اولیا، رئیس پارک علم و فناوری یزد در گفت‌و‌گو با بخش خبری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت : با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان پارک علم و فناوری و مرکزتحقیقات ...
با همکاری پارک علم و فناوری و مرکز تحقیقات مواد معدنی استان یزد، اولین مرکز رشد فناوری مواد معدنی دراستان یزد راه‌اندازی خواهد شد.
دکتر اولیا، رئیس پارک علم و فناوری یزد در گفت‌و‌گو با بخش خبری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت : با امضای تفاهم‌نامه‌ای میان پارک علم و فناوری و مرکزتحقیقات مواد معدنی استان یزد، درصدد ایجاد مرکز فناوری مستقلی در زمینه مواد معدنی هستیم. در حال حاضر نیز این مجموعه آمادگی دارد از مؤسسات خصوصی که از نیروهای متخصص این رشته تشکیل شده‌اند، حمایت‌های لازم را انجام دهد. وی اظهار داشت متاسفانه دراین بخش با کمبود نیروهای متخصص و کارآفرین در زمینه معدن و صنایع معدنی مواحه هستیم، که علی‌رغم فارغ التحصیلان زیادی که در این رشته وجود دارد، نیروهای آماده برای ایجاد یک  شرکت تحقیقاتی و فناوری بسیار کم می‌باشد.
وی از افتتاح اولین مرکز فناوری در استان یزد تا پایان سال خبر داد و گفت : اخیرا شروع به بازسازی یکی از کارخانه‌های قدیمی این استان (کارخانه اقبال) کرده‌ایم که مجموعه شرکتهای تحت حمایت به خصوص شرکتهای IT تا پایان امسال در آن محل مستقر می‌شوند.در واقع برای اولین بار تجربه ایجاد پارک فناوری  را در مقیاس کوچک خواهیم داشت. مادر ابتدا در مساحتی حدود 4 هکتار و در فضای کوچک شروع بکار کرد  و در آینده امیدواریم در فضای اصلی پارک ( در حدود 100 هکتار ) به فعالیت خود ادامه دهیم. نکته قابل توجه این است که این کارخانه با قدمت نزدیک به 70 سال، به عنوان اولین کارخانه در یزد  شروع به کار کرده بود.
صالح اولیاء درباره شرایط پذیرش در  پارک گفت :‌از شرایط اصلی ورود به پارک داشتن تیم کاری متخصص و ایدة فناوری مناسب است که شرکت‌های مورد نظر باید سوابق و نیازهای کشور به آن ایده را بررسی کرده و با داشتن یک برنامه‌کاری هدفمند در فضای پارک مستقر شده و از خدماتی که در آنجا ارائه می‌شود، بهره‌مند شوند.
 
 

کلید واژه ها: یزد


نظر شما :