پیشرفت 100درصدی 60 مصوبه استانی در بخش اکتشاف مواد معدنی

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ | ۲۳:۱۰ کد : ۲۱۱۶۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۳۷
طی 4 دوره سفرهای استانی هیات دولت پیشرفت 100درصدی برای 60 مصوبه استانی در بخش اکتشافی ...

طی 4 دوره سفرهای استانی هیات دولت پیشرفت 100درصدی برای 60 مصوبه استانی در بخش اکتشافی به دست آمده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور معاون اکتشافی این سازمان طی مصاحبه با شبکه سراسری استان خراسان رضوی به مناسبت پاسداشت یکصدمین سفر رئیس جمهوری و هیات وزیران به خراسان رضوی درباره اهم فعالیت های سازمان متبوع خود در جشنواره خدمت گفت: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به دلایل حاکمیتی عهده دار انجام عملیات اکتشاف در کل کشور و تهیه اطلاعات علوم زمین کشور را به عهده دارد.

مهندس بهروز برنا افزود: بر همین اساس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در مصوبات استانی در 4 دوره سفر بیش از 97 مصوبه داشت که 60 مصوبه را به صورت 100 درصد به اتمام رسانده و مابقی بین 5 تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان این که اجرای مصوبات به ما کمک کرد که وضعیت اکتشاف و زمین شناسی و اطلاعات تکمیلی را به دست آوریم، یادآور شد: در این راستا موفقیت های خوبی را کسب کردیم.

معاون اکتشافی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با اشاره به این که ما از نظر تنوع مواد معدنی جزو کشورهای دارای رتبه در جهان است، خاطرنشان کرد: ایران مقام 12 را در بحث معدن و معدنکاری به خود اختصاص داده است و تنوع مواد معدنی در کشورمان بسیار زیاد است.

برنا با بیان این که ما در حال حاضر 60 میلیارد ذخیره قطعی و احتمالی در کشور داریم، تصریح کرد: به همین منظور سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بسیار قوی در مصوبات استانی حضور داشت و در 29 استان کشور مصوبه اکتشافی و زمین شناسی به عهده داشته که شاید کمتر ارگانی با این تعداد مصوبه وجود داشته باشد.


نظر شما :