اعتبارات لازم به منظور تکمیل پارک موزه علوم‌زمین تامین می‌شود

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ | ۱۶:۱۴ کد : ۲۱۱۷۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۹۳
قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت از مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق...

قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت از مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق بازدید کرد و تامین اعتبارات لازم به منظور تکمیل پارک موزه علوم‌زمین خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، قائم مقام اجرایی وزیر صنعت، معدن و تجارت در آخرین روز از سفر هیأت دولت به استان خراسان رضوی، از مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق بازدید کرد و ضمن آشنایی با فعالیت‌ها و عملکرد کارشناسان این مجموعه در بخش‌های مختلف زمین‌شناسی و اکتشافی از تامین اعتبارات لازم به منظور تکمیل پارک موزه علوم‌زمین از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

بر اساس این گزارش دکتر محمدصادق مفتح، و همراهان وی از پروژه‌های مصوب دور اول و دوم هیأت وزیران در حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف استان خراسان رضوی بازدید کردند و از نزدیک روند اجرایی پروژه پارک موزه علوم‌زمین، از سری مصوبات سفر دوم هیأت وزیران به این استان خراسان رضوی را بررسی کردند.

وی با اشاره به رویکرد وزارتخانه متبوع خود در بخش علوم زمین کشور تصریح کرد: پارک موزه علوم‌زمین یکی از مصوبات دور دوم سفرهای استانی رئیس‌جمهور و هیات دولت به خراسان رضوی است که خوشبختانه تاکنون پیشرفت قابل توجهی در روند تکمیلی آن مشاهده می‌شود.

مفتح، درباره حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور پیشرفت و تکمیل نهایی پارک موزه علوم‌زمین مشهد، خاطرنشان کرد: به دلیل اهمیت بنیادی فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت مسّر است تا برای موفقیت و تحقق اهداف این مجموعه تلاش کند.

قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت از آمادگی وزارتخانه متبوع خود برای انجام هر گونه حمایت و مساعدت به منظور پیشبرد اهداف پارک موزه علوم زمین مشهد خبر داد و افزود: امیدواریم با اختصاص اعتبارات لازم شاهد افتتاح این طرح در دهه مبارک فجر امسال باشیم.

وی در ادامه ضمن مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های جاری در مجموعه زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق،  خرسندی خود را از که فعالیت‌های علمی و پژوهشی که بر اساس برنامه‌ریزی جدی و مبانی تئوریک در حال انجام است، اعلام کرد.

مفتح با بیان این که  خوشبختانه فعالیت قابل توجه و شایسته‌ای در مجموعه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور شکل گرفته، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌ها بیاد به نحوی باشد که فعالیت‌های ارزنده و مفید این مجموعه بیشتر از گذشته به مسئولان و عموم جامعه اطلاع‌رسانی شود.

قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی انجام شده از سوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جای تقدیر دارد، یادآور شد: این مجموعه یکی از سازمان‌های پایه‌ای برای توسعه اقتصادی کشور محسوب می‌شود، که امید است فعالیت‌های جاری در آن نتیجه‌بخش باشد و شاهد پیشرفت بیش از پیش این سازمان باشیم.

گفتنی‌ست، در این بازدید پروژه اکتشاف مواد معدنی در استان‌های خراسان، طرح ریزپهنه‌بندی لرزه‌ای مشهد و نقشه گسل‌های استان خراسان که از سوی کارشناسان این مدیریت ارائه شد، مورد توجه قائم‌مقام اجرایی وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت.
نظر شما :