حضور پر رنگ ایران در کنفرانس ژئوپارک‌های یونسکو در ژاپن

۰۹ خرداد ۱۳۹۱ | ۲۲:۱۸ کد : ۲۱۱۹۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۵۴
پنجمین کنفرانس بین‌المللی ژئوپارک‌های یونسکو در ژئوپارک منطقه آتشفشانی...

پنجمین کنفرانس بین‌المللی ژئوپارک‌های یونسکو در ژئوپارک منطقه آتشفشانی اونزن ژاپن برگزار شد و  ایران حضوری   پر رنگ در کنفرانس داشت.

به گزارش روبط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در این کنفرانس 593 شرکت‌کننده از 31 کشور شرکت داشتند که طی 5 روز بحث و تبادل‌نظر در جلسات سخنرانی، کارگاه آموزشی و بخش پوستر، آخرین یافته‌ها و پیشرفت‌های خود را معرفی کردند.

بر اساس این گزارش، در این کنفرانس3 مقاله شامل دو سخنرانی و یک پوستر توسط کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ارائه شد که مورد توجه قرار گرفت.

 همچنین علیرضا امری‌کاظمی به عنوان رییس جلسه در دو نشست تخصصی انتخاب شد و این نخستین‌بار در تاریخ کنفرانس‌های مرتبط است که فردی از ایران به عنوان رییس جلسه تعیین می‌شود.

از نکات قابل توجه، حضور پسر امپراطور ژاپن و همسرش در کنفرانس و بازدید از نمایشگاه ژئوپارک‌ها بود و حضور پرشمار نمایندگان رسانه‌های گوناگون و برگزاری مصاحبه‌های تلویزیونی و مطبوعاتی با شرکت‌کنندگان کنفرانس به ویژه کارشناسان ایرانی، از دیگر نکات جالب این کنفرانس بود.

یادآور می‌شود، با توجه به دفاع خوبی که توسط کارشناسان به‌خصوص کارشناسان سازمان از ژئوپارک قشم در این کنفرانس صورت گرفت امید است، میزان خطر حذف ژئوپارک قشم از شبکه جهانی کاهش یابد.

گفتی‌ست، ژئوپارک اونزن در منطقه شیمابارای ناکازاکی قرار دارد که 20 سال پیش بر اثر فوران آتشفشانی کاملا نابود شده بود اما امسال یکی از بهترین میزبانان کنفرانس‌‌‌‌‌‌‌های یونسکو از ابتدا تاکنون بود و این نشان‌دهنده همت و پشتکار مردم و مسوولان آن منطقه برای بازسازی منطقه و زندگی دوباره است.نظر شما :