انجمن کواترنری ایران تاسیس شد

۱۳ خرداد ۱۳۹۱ | ۱۰:۵۱ کد : ۲۱۲۰۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۱۱
انجمن کواترنری ایران به‌منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای دانش کواترنری و توسعه کیفی نیروهای متخصص...

انجمن کواترنری ایران به‌منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای دانش کواترنری و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود  بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه این دانش تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، دکتر فریبرز قریب مدیر مرکز پژوهش های کاربردی علوم زمین کرج در مراسم افتتاحیه نخستین فراخوان عمومی انجمن کواترنری ایران درباره اساسنامه این انجمن گفت: به‌منظور گسترش و پیشبرد و ارتقای دانش کواترنری و توسعه کیفی نیروهای متخصص و بهبود  بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمینه این دانش، انجمن کواترنری ایران تشکیل شد.

وی درباره وظایف و فعالیت های این انجمن یادآور شد: به‌منظور نیل به هدفهای موردنظر انجمن انجام تحقیقات علمی و فرهنگی در سطح ملی و بین‌المللی با محققان و متخصصانی که به گونه‌ای  با علم کواترنری سر و کار دارند، همکاری با نهادهای اجرایی، علمی و پژوهشی در زمینه ارزیابی و بازنگری و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مربوط به امور آموزش و پژوهش در زمینه علمی موضوع فعالیت انجمن، ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از محققان و استادان ممتاز، ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و فنی، برگزاری گردهمایی‌های علمی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و انتشار کتب و نشریات علمی در دستور کار این مجموعه قرار دارد.

به گفته قریب مؤسسان انجمن و کلیه افرادی که حداقل دارای درجه کارشناسی ارشد در رشته زمین شناسی، جغرافیا، کشاورزی، منابع طبیعی، باستان شناسی ، محیط زیست، GIS و دورسنجی، مهندسی عمران، معدن، اقیانوس شناسی و رشته‌های وابسته باشند، می‌توانند به‌عضویت پیوسته درآیند.

مدیر مرکز پژوهش های کاربردی علوم زمین کرج، درباره ارکان اصلی انجمن کواترنری ایران گفت: مجمع عمومی، هیات مدیره و بازرس ارکان اصلی انجمن را تشکیل می دهد.

وی کارگروه های تخصصی، کمیته آموزش و پژوهش، کمیته انتشارات، کمیته آمار و فن آوری اطلاعات، کمیته ارتباطات و کمیته گردهمایی‌های علمی را به عنوان کمیته های علمی انجمن یاد کرد.


نظر شما :