زمین‌شناس برجسته کشور به دیار باقی شتافت

۲۳ خرداد ۱۳۹۱ | ۱۸:۴۴ کد : ۲۱۲۱۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۲۰
دکتر عبدالمجید یعقوب پور از اساتید و پیشکسوتان برجسته زمین شناسی کشور

 دکتر عبدالمجید یعقوبپور از اساتید و پیشکسوتان برجسته زمین شناسی کشور، عصر روز دوشنبه 22 خردادماه به دیار باقی شتافت.

بنا به این گزارش،  این زمین شناس پیشکسوت در سال 1320 در بروجرد به دنیا آمد. در سال 1342 از دانشگاه تربیت معلم در رشته آموزش زمین‌شناسی فارغ‌التحصیل شد. وی به مدت 5 سال  درآموزش و پرورش به انتقال تجربیات خود به دانش‌آموزان پرداخت و مدتی هم  به عنوان مربی گروه زمین‌شناسی دانشسرای عالی سابق ( دانشگاه تربیت معلم امروز ) به خدمت مشغول بود تا اینکه  در سال 1353 برای ادامه تحصیل به آمریکا عزیمت کرده و در سال 1358 موفق به اخذ درجه دکتری در رشته زمین‌شناسی اقتصادی شد. وی علیرغم پیشنهادات مکرر جهت ادامه تحقیقات و اقامت دائم در آمریکا که از طرف کارشناسان و رئیس سازمان زمین‌شناسی ایالتی محل تحصیل خود ،  به لحاظ علاقه‌ای که به ایران داشت به وطن بازگشت.

وی علاوه بر تدریس در مقاطع مختلف دانشگاهی،  سابقه همکاری با شورای برنامه‌ریزی زمین‌شناسی و علوم پایه، مرکز نشر دانشگاهی وابسته به ستاد انقلاب فرهنگی، شورای عالی وزارت معادن و  هم ‌چنین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور را داشته‌است.

از مرحوم یعقوب پور، کتاب‌ها و مقالاتی زیادی در  داخل و خارج از کشور انتشار یافته است.

لازم به ذکر است؛ مراسم ختم آن مرحوم، روز پنج‌شنبه 25 خردادماه، از ساعت 13.30 لغایت  15.30در مسجد‌الرضا واقع در خیابان خرمشهر، میدان نیلوفر برگزار می‌شود.

روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، این ضایعه دردناک را به خانواده ایشان و جامعه علمی کشور تسلیت می گوید.

 


 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :