افتتاح دو طرح توسعه صنایع سرامیک و کاشی در استان یزد

۲۳ تیر ۱۳۹۱ | ۲۰:۵۶ کد : ۲۱۲۶۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۲۰۰
افتتاح دو طرح توسعه صنایع کاشی و سرامیک در یزد با حضور...
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، استان یزد شاهد افتتاح دو طرح توسعه در بخش صنایع کاشی و سرامیک با حضور جمعی از مسئولان دولتی و استانی بود. این طرح ها که با حضور مهندس محمدرضا مس فروش معون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان زمین شناسی وا کتشافات معدنی کشور افتتاح شد، شامل دو طرح توسعه کارخانه تهیه و تولید محصولات کاشی و سرامیک واقع در شهرستان میبد و بافق به نام های کاشی اورچین و کاشی سهیل بود.
بررسی مسائل زمین شناسی، معدنی، اکتشافی و صنایع معدنی استان یزد
در ادامه طی برگزاری نشستی با حضور آقایان محمدمهدی زارع رئیس، محمود ظهیری معاونت معدنی، زارع شاهی معاونت امور صنایع، فلاح معاونت برنامه ریزی و توسعه و وطن خواه رئیس اداره اکتشافات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد و آقای دشتی مدیرکل اقتصادی استانداری و همچنین آقایان بهروز برنا معاون اکتشاف، محمدرضا مس فروش معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و پشتیبانی، حسین حسینی فر مدیرکل رسیدگی به شکایات، رضا جدیدی مدیر روابط عمومی، وحید فتوتی مدیر ژئومتیکس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور مسائل و مشکلات پیش روی بخش های زمین شناسی، اکتشاف، معدن و صنایع معدنی استان یزد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.مسوولان در جمع صمیمی مردم در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد
حاضران در ادامه طی حضور در جمع مردم استان یزد در سازمان صنعت، معدن و تجارت به رسیدگی به امور مختلف و درخواست های مردمی در بخش های معدنی و صنایع معدنی پرداختند.

ایران کشوری صاحب سبک در بخش سرامیک و کاشی
قائم مقام و معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در جمع خبرنگاران با بیان این که امروز شاهد افتتاح دو طرح تو.سعه ای در بخش کاشی و سرامیک در شهرستان میبد هستیم، یادآور شد: صنعت کاشی و سرامیک استان یزد نقش قابل توجهی در کشور دارد که توسعه طرح های توسعه دو کارخانه های سهیل و همچنین اورچین کمک قابل توجهی به افزایش این سهم خواهد کرد.
مهندس محمدرضا مس فروش با اشاره به این که صنایع کاشی و سرامیک ایران همواره در سطح منطقه ای و بین المللی بسیار خوش درخشیده است، افزود: با افزوده شدن این دو طرح ظرفیت کشور در بخش کاشی و سرامیک به 360 میلیون متر مربع در سال خواهد رسید که حدود 40 درصد از این صنعت در استان یزد واقع شده است.
وی از ایران به عنوان کشوری صاحب سبک در صنعت کاشی و سرامیک یاد کرد و گفت: کشورمان  قادر به رقابت با کشورهای چین و ترکیه خواهد بود که با توسعه ظرفیت صنعت کاشی و سرامیک کشور، رقابت در بین بخش خصوصی افزایش خواهد یافت و تشکل های معدنی خصوصی بیاد با ایجاد اجماع و همسویی میان خودشان به توسعه صادرات محصولات کاشی و سرامیک کشور بپردازند.

تاسیس دفتر نمایندگی زمین شناسی و اکتشافات معدنی در استان یزد
مس فروش در ادامه از تاسیس و راه اندازی دفتر نمایندگی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در استان یزد خبر داد و افزود: با حمایت مسوولان استان یزد و  همت سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور مقدمات اجرایی افتتاح و تجهیز این طرح به زودی آغاز خواهد شد.
قائم مقام و معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ضمن ابراز امیدواری از دستیابی سازمان متبوع خود به اهداف مورد نظر در بخش زمین شناسی و اکتشاف معادن، خاطرنشان کرد: یزد به عنوان یکی از استان های محوری ایران در بخش معادن محسوب می شود که بر همین اساس مطالعات زمین شناسی و اکتشافی بیش از آنچه در گذشته انجام شده، ضوری به نظر می رسد.
به گفته وی با راه اندازی دفتر نمایندگی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در استان یزد مطالعات زمین شناسی از جمله زمین شناسی پزشکی، مخاطرات، سیل و زلزله و همچنین بررسی های اکتشافی انجام خواهد شد که امید است شاهد پیشرفت و سرعت ترقی جدی کشور در بخش معدن و صناع معدنی استان یزد باشیم.

تاکید به رفع مشکلات پیش روی صنعت و معدن استان یزد
همچنین با حضور مهندس محمدتقی کره ای معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در استانداری یزد به میزبانی مهندس محمدرضا فلاح زاده استاندار، مسائل معدنی و صنعتی این استان بررسی شد و دو طرف ضمن تاکید به رفع مشکلات پیش روی صنعت و معدن استان یزد به تعمیق و گسترش روابط متولیان این بخش تاکید ورزیدند.

بازدید از محل ایجاد دفتر نمایندگی زمین شناسی و اکتشافات معدنی در استان یزد
با حضور مهندس محمدرضا فلاح زاده استاندار یزد و مهندس کره ای رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و هیات همراه، بازدید از محل ایجاد دفتر نمایندگی زمین شناسی و اکتشافات معدنی در استان یزد نیز انجام شد.
کلید واژه ها: یزد


نظر شما :