استفاده از مطالعات زمین‌شناسی در ساخت و ساز مجدد مناطق آسیب‌دیده

۰۴ شهریور ۱۳۹۱ | ۱۷:۴۶ کد : ۲۱۳۳۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۰۷
رئیس جمهوری اسلامی ایران به استفاده از مطالعات زمین‌شناسی در ساخت وساز مجدد مناطق...

رئیس جمهوری اسلامی ایران به استفاده از مطالعات زمین‌شناسی در ساخت وساز مجدد مناطق آسیب‌زده از زمینلرزه 21 مرداد آذربایجان‌شرقی تاکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رییس جمهوری اسلامی ایران در بازدید از مناطق آسیب‌دیده از زمینلرزه 21 مرداد آذربایجان‌شرقی ضمن تاکید بر روند بهبودی و بازسازی این مناطق یادآور شد: ساخت و ساز روستاها باید عالمانه انجام شود و مطالعات زمین‌شناسی در روستاهای ساخته شده بر روی گسل انجام شود و در صورت نیاز جابجایی روستاها انجام شود.

محمود احمدی‌نژاد،  با بیان اینکه دولت و تمام ملت ایران در غم مردم آذربایجان شرقی شریک هستند و می‌خواهند برای رفع مشکلات مردم زلزله زده یاری رسانند، گفت: امیدوارم زندگی مردم در مناطق زلزله زده هر چه سریعتر آرامش مورد نظر خود را پیدا کند.

وی، پیش از ظهر روز جمعه در سفر به استان آذربایجان شرقی و در حاشیه بازدید از دو روستای زلزله‌زده زغن‌آباد و زنگ‌آباد در شهرستان ورزقان که کانون اصلی زلزله بودند، با بیان اینکه خدا را شاکرم که توفیق حضور در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی را عنایت کرد و توانستم از نزدیک با مردم این روستاها دیدار کنم، افزود: انشاءالله روند خدمت‌رسانی به مردم این مناطق شتاب بیشتری خواهد یافت و اگر نواقصی هم وجود دارد با کمک مردم و همیاری همه دستگاه‌ها برطرف شود.

رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه خانه‌های روستاهای زلزله‌زده به گونه‌ای بود که اگر زلزله هم نمی‌آمد باید بازسازی می‌شد، خاطرنشان کرد: امروز طرح مقاوم‌سازی مسکن در سراسر کشور در حال اجراست و هر نقطه‌ای از کشور که تاکنون مقام‌سازی شده اگر در آن مناطق زلزله ای رخ داده از لحاظ زندگی انسانی تقریبا با مشکلی مواجه نبودیم.

رییس جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد: مناطق زلزله زده به گونه ای ساخته شود که به شهرها و روستاهای الگو و نمونه تبدیل شده و وضعیت مردم به شرایط عادی برگردد.

دکتر احمدی نژاد همچنین با حضور در چادرهای اسکان موقت زلزله‌زدگان پای درد دل هموطنان زلزله زده نشست و به زبان آذری با مردم این روستا صحبت و با آنان ابرازهمدردی کرد.

در این سفر وزرای کشور، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و رییس سازمان هلال احمر دکتر احمدی نژاد را همراهی می کردند.

یادآور می‌شود، عصر روز شنبه 21 مردادماه دو زمین‌لرزه به بزرگی 6.2 و شش درجه در مقیاس امواج درونی زمین ریشتر شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس در آذربایجان شرقی را لرزاند.

این سه شهرستان به ترتیب با 150 و 50 و 62 هزار نفر جمعیت در 116، 97 و 110 کیلومتری شمال شرقی تبریز مرکز استان قرار دارند

.

کلید واژه ها: آذربایجان شرقی


نظر شما :