190 پروانه بهره‌برداری معدن در یزد صادر شد

۱۴ دی ۱۳۸۳ | ۱۲:۵۱ کد : ۲۱۳۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۵۴
رئیس سازمان صنایع و معادن استان یزد گفت: این استان در راستای توسعه برنامه صنعتی و معدنی کشور و افزایش توانمندی‌های خود در زمینه سرمایه‌گذاری و ....

رئیس سازمان صنایع و معادن استان یزد گفت: این استان در راستای توسعه برنامه صنعتی و معدنی کشور و افزایش توانمندی‌های خود در زمینه سرمایه‌گذاری و حضور بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی، رتبه هشتم کشور را در فعالیت‌های صنعتی و معدنی از آن خود کرده است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور جمیع، رئیس سازمان صنایع و معادن استان یزد گفت: یکصد و نود پروانه بهره‌برداری در استان یزد به ثبت رسیده که با میزان ذخیره 9/1 میلیارد تن و استخراج رسمی 9/18 میلیون تن و استخراج واقعی 5/12 میلیون تن درصد قابل ملاحظه‌ای را نسبت به کل کشور به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان یزد در ادامه افزود: در کشور تعداد 3397 فقره معدن وجود دارد که از این تعداد 190 فقره معدن در استان یزد قرار دارد یعنی در حدود 5/5 درصد معادن کشور در این استان است.
همچنین به لحاظ میزان اشتغال 10 درصد از اشتغال معادن کشور در استان یزد می‌باشد به طوری که تا پایان سال 1382 هزار نفر در این استان مشغول به کار شده‌اند.
 
هفته نامه معدن و توسعه
 

کلید واژه ها: یزد


نظر شما :