فن‌آوری روز سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در خدمت جامعه علمی و دانشگاهی کشور

۱۹ شهریور ۱۳۹۱ | ۲۰:۳۳ کد : ۲۱۳۵۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۹۹
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور براساس وظایف حاکمیتی خود، با کمک کارشناسان متخصص، پیکره‌ی خود را به جدیدترین آزمایشگاههای مرجع علوم زمین و فناوری‌های نوین دنیا مجهز کرده و درهای این سازمان به روی تمامی محققان؛ مسوولان و دانشجویان ...

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور براساس وظایف حاکمیتی خود، با کمک کارشناسان متخصص، پیکره‌ی خود را به جدیدترین آزمایشگاههای مرجع علوم زمین و فناوری‌های نوین دنیا مجهز کرده و درهای این سازمان به روی تمامی محققان؛ مسوولان و دانشجویان جهت آشنایی با خدمات و همکاری های دانشگاهی و برگزاری تورهای علمی و کارگاههای آموزشی باز است.  

به‌گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، این سخنان را محمدرضا مس فروش معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان زمین‌شناسی واکتشافات معدنی کشور درحالی ایراد می کرد که به عنوان سخنران مدعو در افتتاحیه‌ی اولین کنفرانس فناوری‌های معدنکاری ایران دردانشگاه یزد حضورداشت.

وی فعالیت‌های سازمان متبوعش را درتهیه ی نقشه‌های زمین‌شناسی که محور فعالیت‌های اکتشافی و عمرانی کشور هستند، اینگونه بیان کرد:پس از اتمام نقشه‌های یکصدهزارم و پوشش کشور، تولید نقشه‌های بیست پنج‌هزارم درشش لایه و 60 هزاربرگ آغاز شده‌ که تولید این نقشه‌ها بسیار زمانبر بوده و اعتبارات ویژه‌ای را می‌طلبد.

مس فروش با بیان اینکه، سازمان زمین‌شناسی  و اکتشافات معنی کشور  نسبت به سازمان‌‌های زمین‌شناسی‌ دنیا جوان بوده تاکید کرد: طی نیم‌قرن تجربه، این سازمان به‌خصوص درسالهای پس از انقلاب پیشرفت بسیاری داشته که این امر به گفته‌ی بسیاری از مجلات و آمارهای بین‌المللی محسوس و چشمگیر بوده‌است.

وی در خصوص فعالیت های بین المللی در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور نیز چنین گفت:  علی رغم فضایی که هم اکنون درآن به سر میبریم، فعالیت های بین المللی این سازمان روز به روز گسترش پیداکرده و با بیش از 30 کشور دنیا ارتباط تنگاتنگ و دوجانبه ای را برقرار کرده است.

فعالیت های زمین شناسی پزشکی ، رمین شناسی دریایی و ژئوفیزیک هوایی از دیگر فعالیت هایی است که به گفته ی معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان زمین‌شناسی واکتشافات معدنی کشور، همگام با فناوری های نوین جهان و به دست کارشناسان داخلی، در  این سازمان درحال انجام است.

وی درپایان ضمن بیان اینکه با توجه به پتانسیل بالای معدنی استان یزد، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور می بایست بسیار زودتر از این هنگام اقدام به تاسیس نمایندگی در این استان می کرد، اعلام کرد که با مساعدت های استانداری، به زودی مرکز این سازمان در شهر یزد افتتاح خواهد شد.

کلید واژه ها: یزد


نظر شما :