26برنامه در مدیریت بومی سازی ایمیدرو تعریف شده است

۲۶ شهریور ۱۳۹۱ | ۱۳:۵۴ کد : ۲۱۳۶۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۹۹
رئیس هیات عامل‌ سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران خبر داد: با...

فریدون احمدی، با بیان این مطلب تصریح کرد: این میزان صرفه‌جویی مربوط به مدیریت و اقداماتی بوده که طی پنج سال اخیر در بخش‌های فولاد، ‌مس، ‌آلومینیوم و معادن انجام شده است.
معاون وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت درباره نتایج اجرای طرح‌های بومی‌سازی فن‌آوری در ایمیدرو اظهار اشت: علاوه بر کاهش وابستگی و‌ نیز رشد توان فنی و مهندسی شرکت‌های خصوصی، ‌در بخش اشتغال نیز شاهد ایجاد پنج هزار و 512 فرصت شغلی برای افراد جدید شده‌ایم.
احمدی افزود: برای سال جاری نیز اجرای 202برنامه اصلی در صنایع فوق پیش بینی شده است.
وی با اشاره به تدوین گزارش مدیریت بومی‌سازی در مجموعه‌ سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران افزود: با توجه به جایگاه صنعت فولاد در کشورمان آمارها نیز نشان می‌دهند بیشترین طرح‌های بومی‌سازی مربوط به این بخش است به طوری که تنها در سال گذشته 228 پروژه در صنعت فولاد به اجرا در آمده است و 172طرح نیز برای سال جاری تعریف شده است.
احمدی یادآور شد: طراحی و اجرای کارخانه‌های آهن اسفنجی از نخستین اقداماتی است که در صنعت فولاد انجام شده و این برنامه همچنان در اموری همچون تجهیزات مکانیکی، ‌برقی، ‌اتوماسیون، ‌محیط زیست و ... در حال انجام است.
رییس هیات عامل‌سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به صنعت مس اشاره کرد و اظهار داشت: در این بخش نیز بیش از شش هزار و 500 قطعه پرمصرف بومی‌سازی شده است.
وی ادامه داد:‌ در سال گذشته 70میلیارد تومان برای داخلی‌ سازی تجهیزات صنعت مس سرمایه‌گذاری شد.
احمدی همچنین گفت: در سال گذشته 8 پروژه در صنعت آلومینیوم به اجرا در آمد که بخشی از آن مربوط به واحد احیا، ‌اتوماسیون و ... است که اکثر این اقلام تحریمی بوده‌اند.
رئیس هیات عامل‌سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ادامه داد: در سال‌های گذشته 100درصد کارخانه تولید آلومینا توسط خارجی‌ها انجام می‌شد درصورتی که هم اکنون ساخت 85 درصد وزن چنین کارخانه‌ای در داخل کشور صورت می‌گیرد.
وی به اقدامات انجام شده برای بومی‌سازی در بخش معادن اشاره کرد و گفت: تجهیزات و ابزارهایی پر مصرف و نیز طراحی‌های جدید برای پرعیارسازی خاک معادن در بخش‌های سنگ آهن و زغالسنگ از اقدامات این حوزه به شمار می‌آید.
به گفته احمدی علاوه بر ساخت هزاران قطعات کارخانه‌های تولید کنسانتره سنگ آهن، ‌ تولید موتورهای گندله‌سازی نیز از دیگر دیگر دستاوردهای حوزه سنگ آهن محسوب می‌شود.
وی در پایان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های ستادی برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌های بومی‌سازی خاطرنشان کرد: در سال جاری 26برنامه مختلف در مدیریت بومی‌سازی این ‌سازمان تعریف شده است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :