مس نباید در جغرافیای کشور محدود بماند

۲۶ شهریور ۱۳۹۱ | ۱۴:۰۰ کد : ۲۱۳۶۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۰۶
صنعت مس نباید در جغرافیای کشور محدود بماند بلکه باید گستره و افق مس جهانی باشد....

نعمت الله پوستین دوز مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، با بیان این مطلب
گفت: مس باید در صنعت و اقتصاد ملی، تبدیل به یک نماد اقتصادی و صنعتی شده و ضروری است زنجیره ارزش مس ایجاد شود.
وی که در جریان بازدید از مجتمع مس سرچشمه و در حضور مدیران این مجتمع سخن می گفت، اظهار داشت: نگاه و فکر ما باید نسبت به سیستم نو شود و با توسعه جغرافیایی از فضای فیزیکی سرچشمه خارج شویم. به همین منظور لازم است افق دیدمان را گسترش داده و در سطح ملی و بین المللی فکر کنیم.
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به اهمیت صنایع پایین دستی مس اضافه کرد: با پرداختن به صنایع پایین دستی و تقویت آن می‌توانیم سطح دانش خود را ارتقا داده و ضمن اشتغال زایی باید در مراحل تولید، خلق ارزش افزوده داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه شرکت‌ها و انجمن‌های تخصصی موجود در کشور باید تقویت شوند، اضافه کرد: باید به گروه‌های پژوهشی کمک کنیم تا بتوانند نیروی متخصص و حامی شرکت مس را آموزش دهند.
پوستین دوز در زمینه ایمنی و بهداشت کار گفت: ایمنی جسم جزو اقدامات اولیه است. اما امروزه همه می‌دانند چگونه از جسم خود محافظت کنند. هدف ما باید حوزه ایمنی ذهن و محافظت از روح کارکنان باشد و باید به آسیب هایی که با رفتار غلط به روح سازمان و خانواده کارکنان وارد می‌شود، توجه ویژه داشته باشیم.
وی برگزاری جشنواره ایده های ایمن را بستر مناسبی برای ایجاد شادابی و نشاط در سیستم دانست.
مدیرعامل شرکت مس همچنین در مورد آموزش نیروی انسانی بیان کرد: نگاه ما به آموزش باید نگاهی جدید باشد و از ادبیات تکراری نفر ساعت عبور کنیم و به نگاه خلاق و نوآورانه در آموزش برسیم و آموزش ما، خط تولید دانایی باشد.
پوستین دوز متذکر شد: ضروری است که از مفهوم نیروی انسانی عبور کرده و به مفهوم سرمایه نیروی انسانی بپردازیم. به عبارتی وقتی صحبت از سرمایه نیروی انسانی به میان می آید ما باید به ارزش افزوده نیروی انسانی فکر کنیم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس در پایان خاطرنشان کرد: الگوهای کاری باید دگرگون شده و نگاه نو و خلاق در زمینه تولید ایجاد شود علاوه بر آن باید توجه خاص به ارزش افزوده در مراحل تولید داشته باشیم.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :