سمینار تخصصی زمین لغزش در استان مازندران

۱۹ مهر ۱۳۹۱ | ۱۹:۱۵ کد : ۲۱۳۹۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۵۰
به منظور آشنایی مدیران استانی و کشوری با مخاطرات طبیعی سمینار تخصصی ...
به منظور آشنایی مدیران استانی و کشوری با مخاطرات طبیعی سمینار تخصصی زمین لغزش در استان مازندران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مهندس مهرزاد قنبرزاده سرپرست نمایندگی زمین شناسی استان مازندران از برگزاری  سمینار تخصصی زمین لغزش در این استان طی بیستم مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: سمینار تخصصی زمین لغزش در مازندران با همت استانداری این استان و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌شود.

به گفته وی، بیمه زمین لغزش و روش‌های برآورد خسارت و ریسک، روش‌های نوین در پایش زمین لغزش‌ها (رفتارسنجی) و همچنین روش‌های نوین در شناخت و پیش‌بینی لغزش‌های ناشی از زلزله و بارش‌ها به عنوان محورهای اصلی سمینار تخصصی زمین لغزش یاد شده است.

سرپرست نمایندگی زمین‌شناسی استان مازندران همچنین از حضور آقایان طاهایی استاندار و هاشمی معاونت عمرانی استانداری استان مازندران به همراه حسن قدمی معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران در نشست مذکور خبر داد.

قنبرزاده با بیان این که طی سال‌های اخیر بسیاری از مناطق استان مازندران با پدیده‌های مختلف مخاطرات طبیعی به‌خصوص زمین‌لغزش مواجه بوده، خاطر نشان کرد: مدیران کشوری و استانی با آگاهی از انواع مخاطرات زمین‌شناختی به برنامه‌ریزی مناسب‌تری برای مدیریت و شناخت پدیده‌های طبیعی در کشور خواهند پرداخت.

وی یادآور شد: سمینار تخصصی زمین لغزش در نظر دارد با ایجاد آگاهی و انگیزه کافی، مسایل کاربردی زمین‌شناسی را به برنامه‌ریزی‌ها و پرو‍ژه‌های عمرانی و توسعه‌ای کشور وارد کند.

شایان ذکر است برگزاری سمینار تخصصی زمین لغزش در استان مازندران فرصت و فضای مناسبی برای مدیران و کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به منظور ارائه اهداف و برنامه‌های کلان این مجموعه در راستای شناخت و معرفی انواع مخاطرات طبیعی و ارائه دستاوردهای خود به مدیران ارشد کشوری و استانی خواهد بود.
یادآور می‌شود، رؤسای سازمان‌ مدیریت بحران استان‌های گلستان و خوزستان نیز در این نشست حضور خواهند داشت و در پایان سمینار گواهی معتبری به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر به سایت‌های www.ostan-mz.ir و www.gsi.ir و همچنین دبیرخانه این نشست واقع در ساری خیابان امیر مازندرانی، سه‌راه کشاورزی، مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی استان مازندران مراجعه کرده یا با شماره 3255042-0151 تماس حاصل نمایند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :