رشد فرآیندهای اکتشافی معادن طلا در سایه حضور بخش خصوصی

۱۰ آبان ۱۳۹۱ | ۱۳:۴۴ کد : ۲۱۴۲۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۱۲
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت گفت:‌ فرآیند اکتشاف و....

وجیه الله جعفری  با بیان این مطلب و با اعلام اینکه هم اکنون میزان تولید طلا در کشور برابر 2.5 تن است،‌ افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه مقرر شده میزان تولید طلا در کشور به بیش از پنج تن در سال افزایش یابد.
وی تصریح کرد: با نگرش به روند مطلوب پیشبرد طرح ها و پروژه ها در این بخش، می توان امیدوار بود که اهداف پیش بینی شده پیش از اتمام برنامه پنجم توسعه محقق شوند.
وی اظهار داشت: سرمایه گذاری در صنعت طلا برای سرمایه گذران با صرفه اقتصادی همراه بوده و همین موضوع منجر به رغبت بخش خصوصی برای حضور در این عرصه شده است.
جعفری با اشاره به ورود تکنولوژی و فناورهای های جدید در بخش استخراج و استحصال صنعت طلا، بیان داشت: این امر موجب کاهش هزینه های تولیدی شده و شرایط مساعدی را به منظور حضور گسترده بخش خصوصی در این صنعت طلایی فراهم آورده است.
به گفته معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت، هم اکنون 12 معدن فعال طلا در کشور وجود دارد که به استثناء دو معدن،‌ مابقی به بخش خصوصی واگذار شده است.
این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: گواهی کشف بخشی از معادن طلا توسط سازمان زمین شناسی کشور اخذ می شود و از طریق مزایده عمومی در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد که ذخایر طلای استان های سیستان و بلوچستان و کردستان از این دسته است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :