بهره گیری کامل از پتانسیل ها در بخش معدن، مغفول مانده است

۱۶ آبان ۱۳۹۱ | ۱۳:۰۶ کد : ۲۱۴۳۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۸۱۸
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شواری اسلامی با تاکید بر توجه به پتانسیل های....

رضا رحمانی با اعلام این مطلب و با اشاره به کم نظیری ظرفیت معادن کشور در مقایسه با معادن جهان، افزود: رشد و پیشرفت بخش معدن در کشور مستلزم سرمایه گذاری قابل توجه است.
وی پرداختن به مباحث فرهنگی را در کشف ظرفیت های موجود در این بخش، بسیار موثر دانست و تصریح کرد: لازم است بر فرهنگ سازی معادن و صنایع معدنی کشور توجه ویژه ای شود به گونه ای که از طریق جای دادن دروس مربوط به معادن و زمین شناسی، خلاء موجود در واحدهای آموزشی در مقاطع متوسطه مرتفع شود.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در خانه ملت اذعان داشت: بدون شک سازمان آموزش و پرورش کشور می تواند از طریق گنجاندن دروسی نظیر زمین شناسی در مقاطع متوسطه، گامی موثر در گسترش فرهنگ معدن شناسی بردارد.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شواری اسلامی نامگذاری میادین شهرها به نام "معدن" را از دیگر جنبه های گسترش فرهنگ معادن در کشور برشمرد و بیان داشت: با توجه به اینکه هم اکنون در پایتخت میدانی با نام "صنعت" نامگذاری شده است،‌ بنابراین پرداختن به این مقوله نمی تواند دشوار به نظر برسد.
به گفته وی، می توان امیدوار بود که در صورت درخواست مجلس شورای اسلامی از شهرداری کلان شهر تهران،‌ بر این موضوع مغفول مانده، جامع عمل پوشیده شود.
رحمانی در پایان خاطر نشان کرد: مسائل مربوط به فرهنگ سازی معادن در کمیته ویژه معدن مجلس شورای اسلامی مطرح و بررسی خواهد شد.

کلید واژه ها: آذربایجان شرقی


نظر شما :