دولت از تصمیمات عجولانه برای صنعت فولاد،‌ خودداری کند

۲۷ آبان ۱۳۹۱ | ۱۳:۳۵ کد : ۲۱۴۴۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۸۲۲
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گفت: دولت باید از....

لطفعلی بخشی ‌با اعلام این مطلب و با بیان اینکه وقوع اتفاق های اقتصادی در کنار افزایش تحریم ها بر کشور،‌ شرایط بحرانی را برای اقتصاد ملی رقم زده است،‌ افزود: هرگونه تصمیم گیری عجولانه می تواند شرایط موجود را برای فعالان عرصه صنعت حادتر کند.
وی رکود را برای صنعت فولاد به دنبال ادامه دار بودن ممنوعیت های صادراتی،‌ پیش بینی کرد و اظهار داشت: ممنوعیت صادرات مواد اولیه و محصولات فولادی و در نظر گرفتن عوارض سنگین صادراتی برای این دسته از محصولات در شرایط کنونی تصمیم نادرستی است که دولت اتخاذ کرده و ادامه دار بودن این روند، رکود را برای صنعت فولاد کشور به همراه خواهد آورد.
وی متذکد شد: چنانچه ممنوعیت صادرات این دسته از محصولات به بهانه تامین نیاز بازار داخل باشد،‌ توجیه پذیر خواهد بود در غیر این صورت و در صورت اشباع بازار کشور از محصولات تولیدی،‌ این دلیل قابل پذیرش نخواهد بود.
بخشی اذعان داشت: دولت باید برتصمیمات خود موصر بوده و چنانچه پس از بررسی های کارشناسانه تصمیمی را اتخاذ کرد بر آن پایبند باشد، چراکه بی اطمینانی از تصمیمات دولت بدترین معضل برای بخش صنعت است به طوریکه چالش های فراوانی را برای این بخش به همراه می آورد.
به گفته این کارشناس اقتصادی، اتخاذ تصمیمات نامناسب و پایبند نبودن به اینگونه تصمیمات‌ به منزله تزریق سم مهلک به بدنه صنعت کشور خواهد بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود تکلیف و وظیفه واحدها و مجموعه های صنعتی افزایش راندمان کار و نیز ارتقای سطح بهره وری به واسطه پیش بینی برنامه های موثر است.

کلید واژه ها: اردبیل


نظر شما :