35 دلار، ثروت سرانه هر ایرانی از معدن

۱۸ آذر ۱۳۹۱ | ۱۵:۳۷ کد : ۲۱۴۷۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۸۶
به گفته معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور ثروت سرانه هر ایرانی...

به گفته معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور ثروت سرانه هر ایرانی از معدن 35 دلار است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، معاون اکتشاف این سازمان با بیان اینکه سهم معدن می‌تواند در ثروت سرانه هر فرد افزایش یابد، افزود: در حال حاضر ثروت سرانه هر ایرانی از معدن 35 دلار است در حالی که این رقم در کشوری همچون ترکیه بالغ بر 534 دلار است.

مهندس بهروز برنا، با بیان اینکه با توجه به مزیت‌های معدنی کشورمان، معادن می‌توانند نقش پررنگ‌تری در اقتصاد کشور و ایجاد ثروت و رفاه اجتماعی ایفا کنند، افزود: ایران علاوه بر برخورداری از ذخایر معدنی، از نظر ذخایر نفت و گاز نیز از شرایط خوبی برخوردار است.

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور یادآور شد: بنابراین با توجه به تنوع مواد معدنی، باید زیرساخت‌های لازم برای توسعه این بخش فراهم شده و فعالیت‌ها به سرعت رونق بگیرد.

برنا، همچنین بر لزوم سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف معدن به‌خصوص اکتشاف معادن از سوی دولت و بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: سهم بخش معدن و صنایع معدنی از صادرات غیرنفتی در سال‌های اخیر بیش از ۳۰ درصد گزارش شده و به اعتقاد اقتصاددانان با تکیه بر منابع معدنی و قابلیت‌های آن می‌توان از این طریق با خلق مزیت رقابتی‌، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :