راه‌اندازی دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای رشته زمین‌شناسی دریایی

به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای...
۰۳ دی ۱۳۹۱ | ۱۴:۲۵ Code: ۲۱۴۸۶ اخبار روابط عمومى

به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور  دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای رشته زمین‌شناسی دریایی راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیر برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و بودجه این سازمان گفت: با پیشنهاد و پیگیری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترای رشته زمین‌شناسی دریایی در سال تحصیلی آینده در دانشگاه‌های کشور راه‌اندازی می‌شود.

دکتر راضیه لک، افزود: سرفصل‌های رشته زمین‌شناسی دریایی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در کمیته علوم غیرزیستی دریا تصویب و به شورای برنامه‌ریزی آموزشی برای تصویب نهایی ارسال شده است.

وی اظهارداشت: با راه‌اندازی رشته زمین‌شناسی دریایی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هم اکنون تمام رشته‌های علوم دریایی در دانشگاه‌های کشور تدریس می‌شود.

لک افزود: سرفصل‌های این رشته برگرفته از سرفصل‌های دانشگاه‌های برتر جهان است ولی با این وجود تمام این سرفصل‌ها پس از برگزاری جلسات متعدد، بررسی و بومی‌سازی شده‌اند و سرفصل‌ها با توجه به نیاز کشور و منطبق با شرایط جغرافیایی ایران تعیین شده‌اند.

وی گفت: تمام سرفصل‌ها در جلسه‌ای که به تازگی با حضور متخصصان علوم دریایی و علوم زمین برگزار شد به تصویب مقدماتی کمیته علوم غیرزیستی دریایی رسید و اکنون منتظر تصویب نهایی آن در شورای برنامه‌ریزی درسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستیم.

مدیر برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ابراز امیدواری کرد که پس از تصویب نهایی سرفصل‌ها، دانشجویان بتوانند در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای رشته زمین‌شناسی دریایی در سال تحصیلی آینده پذیرش شوند و این رشته در کنکور سال 92 وارد رشته‌های انتخابی دانشگاهی شود.


کلید واژه ها: تهران

نظر شما :