نخستین همایش میراث زمین‌شناختی ایران

۱۲ دی ۱۳۹۱ | ۱۴:۳۶ کد : ۲۱۵۰۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۹۲
نخستین همایش میراث زمین‌شناختی ایران چهارم بهمن‌ماه سال جاری ...

نخستین همایش میراث زمین‌شناختی ایران چهارم بهمن‌ماه سال جاری با هدف بررسی و معرفی پتانسیل میراث زمین‌شناختی ایران و با حضور دانش‌پژوهان ، متخصصین و علاقه‌مندان این عرصه در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رضا جدیدی مدیر روابط‌عمومی این سازمان از برگزاری نخستین همایش میراث زمین‌شناختی ایران با استقبال بی نظیر علاقه‌مندان و فرهیختگان عرصه زمین‌شناسی و گردشگری داخل و خارج کشور خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 75 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که به زودی پس از  داوری نسبت به چگونگی ارائه آنها به‌صورت مقاله یا پوستر تصمیم‌گیری خواهد شد .

رضا جدیدی، با بیان این که همایش میراث زمین‌شناختی ایران با حضور پژوهشگران ایرانی برای نخستین بار به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار خواهد شد ، خاطرنشان کرد: میراث زمین‌شناختی بخشی از گنجینههای زمین به‌شمار می‌روند که نمایانگر تاریخچه شکل‌گیری، تحولات و تکامل زمین است.

به گفته وی؛ شاهکارهای خلقت در بخش طبیعت بیجان، میراث زمینشناختی را پدید آورده و این امانت ارزشمند را در اختیار ما قرار دادهاند که بر همین اساس پاسداشت و گرامیداشت گنجینههای زمین و  انتقال آن به نسل آینده امری انکارناپذیر است.

مدیر روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با بیان این که سازمان متبوع وی بررسی ، شناسایی و معرفی این میراث ارزشمند را وظیفه و مسوولیت ذاتی خود می‌داند و بیش از یک دهه به این کار اهتمام ورزیده، یادآور شد: با صلاحدید دولت، اکنون این سازمان ، امر خطیر هدایت و نظارت امور میراث زمین‌شناختی کشور شامل معرفی پتانسیلهای زمین‌گردشگری ( ژئوتوریسم ) و معرفی ژئوپارکهای مستعد کشور را به عهده گرفته و با تفکری فرابخشی ، دست همکاری به سوی تمامی سازمانها و نهادهای مرتبط دراز کرده و همگان را به مشارکت در حفظ و حراست از این امانت خدادادی در "نخستین همایش میراث زمین‌شناختی ایران" دعوت میکند.

جدیدی در ادامه ضمن ابراز این که این حرکت، زمینه‌ساز رشد و شکوفایی صنعت زمین گردشگری و توسعه پایدار اقتصادی، فرهنگی و علمی در کشور باشد خاطرنشان کرد که این خروجی‌های این همایش تحولی کم نظیر در کشورمان به ارمغان آورد .

گفتنی‌ست؛ نخستین همایش میراث زمین‌شناختی ایران با محورهای اصول، مفاهیم، تعاریف، مبانی نظری و تاریخچه میراث زمین‌شناختی، میراث زمین‌شناختی و ژئوتوریسم (زمین گردشگری) و میراث زمین‌شناختی و ژئوپارک‌ها با حضور اندیشمندانی از دانشگاه‌های مختلف کشور ، انجمنهای علمی و تخصصی مرتبط با صنعت گردشگری و علوم زمین در روز چهارشنبه چهارم بهمن‌ماه سال جاری در محل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور برگزار خواهد شد .


کلید واژه ها: تهران


نظر شما :