اعلام ذخیره 5200 کیلوگرمی در کانسار طلا هیرد خراسان‌رضوی

۱۵ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۸:۰۸ کد : ۲۱۵۳۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۳۱
با اتمام عملیات اکتشافی در محدوده کانسار طلای شماره 3 هیرد واقع در خراسان‌رضوی...

با اتمام عملیات اکتشافی در محدوده کانسار طلای شماره 3 هیرد واقع در خراسان‌رضوی، ذخیره 5هزار و 200 کیلوگرمی طلا در این محدوده قطعی شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، مدیر زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق کشور از کشف این ذخیره به همت کارشناسان این مجموعه خبر داد و گفت:‌ کلیه عملیات اکتشافی محدوده معدنی طلای هیرد که در فاصله 140 کیلومتری جنوب شهرستان بیرجند واقع شده، به همت کارشناسان مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق انجام گرفته که با پایان عملیات اکتشافی ذخیره قطعی این محدوده 5 هزار و 200 کیلوگرم برآورد شده است.

مهندس جمال روشن‌ روان، ضمن اظهار موفقیت راهبری برای این پروژه در مدیریت منطقه شمال شرق، مطالعات شناسایی این محدوده را از سال 1378 و در راستای اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به منطقه جنوب خراسان دانست که برای اولین بار توسط کارشناسان مدیریت زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق به عنوان آنومالی طلا معرفی شده است.

به گفته مهندس عسکری، کارشناس مسئول این پروژه، در این ناحیه کانی‌سازی طلا در گستره‌ای به وسعت 40 کیلومتر مربع به‌طور عمده به صورت رگه- رگچه‌های سیلیسی- کربناته طلادار تشکیل شده است.

وی افزود: تاکنون چهار محدوده طلادار تحت عنوان تارگت طلای شماره 1 الی4 شناسایی شده که عملیات اکتشافی بر روی بعضی از این تارگت‌ها به پایان رسیده است.

بر اساس این گزارش مدلسازی هندسی و برآورد ذخیره که توسط کارشناسان معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور بر روی کانسار طلای شماره 1 و 3 انجام شده، در مجموع 6666 کیلوگرم طلا به عنوان ذخیره قطعی و حدود 10 تن طلا به عنوان ذخیره احتمالی محاسبه شد که بدیهی است با ادامه عملیات اکتشافی در سایر بخش‌های منطقه ذخایر بیشتری از طلا به قطعیت خواهد رسید.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :