کاهش ساعات کاری راهی برای نجات زمین از گرمایش

۲۱ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۳:۴۷ کد : ۲۱۵۴۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۸۲۵
یک گروه تحقیقاتی و پژوهشی در واشنگتن که در جستجوی بهترین راه برای کاهش....
نتایج این تحقیقات که از سوی مرکز تحقیقات اقتصاد و سیاست منتشر شده تأکید کرده است که کار کردن کمتر و کوتاه کردن هفته‌های کاری و داشتن زمان بیشتر برای اوقات فراغت تا سال 2100، نیمی از دمای مورد انتظار را کاهش دهد.

این تحقیقات مدعی شده است که کاهش ساعات کاری می‌تواند گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد.

دیوید روسنیک اقتصاد دان و نویسنده این تحقیق اظهار داشت: این محاسبات بسیار ساده هستند. هرچقدر میزان ساعات کار کمتر باشد، انتشار کربن کمتر خواهد بود، به این معنا که گرمایش زمین نیز کمتر خواهد شد.

وی اظهار داشت:  با فرض اینکه 40 تا 60 درصد از گرمایش زمین را نمی‌توان کاهش داد، حدود یک چهارم یا نیمی از گرما می‌توان با کاهش ساعات کاری کاهش داد.

راسنیک گفت: برای سال‌های بسیاری، کشورهای اروپایی ساعات کاری خود را کاهش و زمان تعطیلات خود را افزایش داده‌اند این درحالی است که برخی کشورها چون آمریکا مسیر افزایش تولید را در پیش گرفته است؛ اما اکنون زمانی برای تغییراست.

واضح است که اگر کمتر کار کنید، کمتر خرید می‌کنید. تحقیقات روسنیک که این هفته منتشر شده شبیه تحقیقاتی سال 2006 است که وی همراه مارک ویسبورک اقتصاد دان ارائه کرده بود که به تأثیرات بالقوه زیست محیطی کشورهای اروپایی و آمریکایی در داشتن ساعات کاری بلندتر اشاره کرده بود.

در این گزارش نویسندگان اشاره کرده‌اند که بارویکردهای جدید کشورهای اروپایی نیمی از انرژی کشورهای آمریکایی را به ازای هر نفر مصرف می‌کند. اگر اروپا سطح تولید خودرا بالا ببرد این احتمال وجود دارد که 30 درصد انرژی بیشتر مصرف کند.

گرم‌شدن زمین یا گرمایش زمین  نام پدیده‌‌ای است که منجر به افزایش میانگین دمای سطح زمین و اقیانوس‌ها شده است. طی 100 سال گذشته، کره زمین به طور غیرطبیعی حدود 0.74 درجه سلسیوس گرم‌ تر شده که این موضوع دانشمندان را نگران کرده ‌است.

برخی از دانشمندان معتقدند که دهه‌های پایانی قرن بیستم، گرم‌‌ترین سال‌های 400 سال اخیر بوده ‌است. گزارش‌ها حاکی از آن است که 10 مورد از گرم‌‌ترین سال‌های جهان تنها از سال 1990 تا سال 2007 به ثبت رسیده ‌است که این میزان در 150 سال گذشته بی‌سابقه بوده ‌است. به نظر می‌رسد فعالیت‌های صنعتی در ایجاد این مشکل بسیار موثراست و به گرم ‌شدن کره زمین کمک می‌کند.

کلید واژه ها: آذربایجان غربى


نظر شما :