انتشار گزارش‌ها و اطلاعات طرح اطلس لرزه‌خیزی کشور

۲۸ بهمن ۱۳۹۱ | ۱۸:۰۳ کد : ۲۱۵۵۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۱۰
طرح اطلس لرزه‌خیزی به منظور تهیه و انتشار اطلاعات پایه برای طرح‌های عمرانی کشور و به همت...

طرح اطلس لرزه‌خیزی به منظور تهیه و انتشار اطلاعات پایه برای طرح‌های عمرانی کشور و به همت کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی تهیه و تکمیل شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر جلیل قلمقاش، معاون زمین‌شناسی این سازمان از تهیه و تکمیل اطلاعات پایه طرح اطلس لرزه‌خیزی کشور خبر داد و گفت: طرح اطلس لرزه‌خیزی کشور در دهه گذشته تلاش کرده تا اطلاعات پایه برای طرح‌های عمرانی را فراهم کند که این مهم در قالب چهارگوش‌های استاندارد در مقیاس یک‌دویست‌وپنجاه هزارم انجام شده است.

به گفته دکتر قلمقاش، در طرح اطلس لرزه‌خیزی کشور ، اطلاعات نهایی به صورت گزارش و نقشه‌های لرزه‌خیزی، ریخت‌شناسی، ریخت زمین‌ساخت و لرزه زمین‌ساخت و  همچنین برآورد خطر زمین‌لرزه تهیه و منتشر شده است.

وی، با بیان این که اطلس لرزه‌خیزی کشور به همت کارشناسان دفتر مخاطرات زمین‌شناختی و زمین‌شناسی مهندسی این سازمان تهیه شده، خاطرنشان کرد: مسوولان استانها ، متخصصین و برنامه‌ریزان کشور به‌منظور پیشبرد طرح‌های عمرانی و توسعه‌ای و همچنین شناسایی پتانسیل‌های معدنی استان خود قادر به بهره‌برداری از گزارش‌های اطلس لرزه‌خیزی خواهند بود.

گفتنی‌ست، نقشه‌ها و گزارش‌های لرزه‌خیزی تهیه شده از سوی کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در مناطق تبریز، گنبد، کوه‌کورخود، زنجان، آمل، ساری، گرگان، سبزوار، کاشمر، ساوه، قم، کرمانشاه، کاشان، شهرکرد، اهواز، بروجن، بهبهان، رفسنجان، کرمان و بندرعباس آماده بهره‌برداری است.کلید واژه ها: تهران


نظر شما :