نخستین اطلس میراث زمین‌شناختی ایران منتشر شد

۰۵ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۳:۰۲ کد : ۲۱۵۵۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۲۱
نخستین اطلس میراث زمین‌شناختی ایران به منظور معرفی و بررسی پدیده‌های ارزشمند کشورمان ...

نخستین اطلس میراث زمین‌شناختی ایران در سطح ملی به منظور معرفی و بررسی پدیده‌های ارزشمند زمین‌شناختی کشورمان به همت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی‌ کشور منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، علیرضا امری‌کاظمی، مسوول گروه میراث زمین‌شناختی این سازمان گفت: اطلس میراث زمین‌شناختی ایران نخستین کتاب در سطح ملی است که به معرفی و بررسی پدیده‌های ارزشمند و چشمگیر زمین‌شناختی ایران می‌پردازد.

وی، درباره ویژگی‌ها و موارد استفاده اطلس میراث زمین‌شناختی ایران خاطرنشان کرد: اطلس موردنظر با معرفی نزدیک به 150 نقطه و منطقه برجسته زمین‌شناسی از دیدگاه علمی، زیبایی‌شناختی و یا گردشگری، چشم‌اندازی از میراث زمین‌شناختی کشور را به تصویر می‌کشد و می‌تواند مورد استفاده پژوهشگران و علاقه‌مندان ژئوتوریسم و ژئوپارک قرار گیرد.

مسوول گروه میراث زمین‌شناختی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، با بیان این که این اطلس با طراحی ویژه و چشم‌نواز در دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده خاطرنشان کرد: نزدیک به 800 قطعه عکس در اطلس میراث زمین‌شناختی ایران وجود دارد و کتاب در 500 صفحه در قطع رحلی بزرگ و با چاپ نفیس تهیه شده است.

امری‌کاظمی تاکید کرد: در اطلس میراث زمین‌شناختی ایران علاوه بر نقشه کروکی‌های کوچک که مختص هر پدیده در بخش مورد نظر قرار دارد، یک برگ نقشه کامل ایران پیوست اطلس است که در مقیاس 1 به 4 میلیون، تمامی نقاط معرفی شده در کتاب را به صورت یکجا نمایش می‌دهد.

لازم به ذکر است این اطلس از 20 اسفند ماه آماده عرضه خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این اطلس نفیس با شماره تلفن‌های 66070555 و 64592469 تماس حاصل فرمایند.

.

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :