ایجاد هلدینگ ساخت و تامین کالاهای معدنی

۰۵ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۴۶ کد : ۲۱۵۶۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۵۷۲
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: هلدینگ....

فریدون احمدی، با بیان این مطلب گفت: اداره اقتصادی واحدها، یکی از رویکردهای اصلی ایمیدرو در سال 92 است و با تشکیل هلدینگ ساخت و تامین کالاهای معدنی، بنگاه های جدیدی با توجیه اقتصادی بالاتر وارد عرصه بومی سازی خواهند شد.
وی ادامه داد: با تشکیل هلدینگ مذکور، نهضت ساخت داخل و بومی سازی در معدن و صنایع معدنی کشور با رویکرد اقتصادی رونق می گیرد.
احمدی که در محل سمپوزیوم و نمایشگاه بین المللی فولاد 91 در شرکت فولاد خوزستان سخن می گفت، به موفقیت های این شرکت در زمینه بومی سازی فناوری اشاره و اضافه کرد: هلدینگ بومی سازی به منظور ساماندهی بومی سازی در فولاد و تمام حوزه های مرتبط با معدن و صنایع معدنی تشکیل می شود.
وی افزود: سهم دولت در شرکت فولاد خوزستان به کمتر از 50 درصد کاهش می یابد که به این ترتیب این شرکت از حالت دولتی خارج شده و مطابق قانون تجارت اداره خواهد شد.
معاون وزیر صنعت تصریح کرد: با غیر دولتی شدن فولاد خوزستان، اختیارات این شرکت برای سرمایه گذاری، ورود به بازارهای جدید، ایجاد شرکت های تخصصی و بهبود فضای کسب و کار افزایش می یابد.
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت فولاد خوزستان اکنون سه میلیون و 200 هزار تن ظرفیت نصب شده دارد اما سه میلیون و 500 هزار تن تولید دارد و این شرکت به عنوان یکی از قطب های تولید کشور در برنامه پنجم و افق چشم انداز خواهد بود.
احمدی با بیان اینکه طرح های توسعه در شرکت فولاد خوزستان به خوبی پیش می رود، خاطرنشان کرد: قرار است این شرکت برای تامین مواد اولیه در حوزه معادن سرمایه گذاری کند.

کلید واژه ها: خراسان شمالى


نظر شما :