دومین همایش ملی انجمن علمی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی

۰۸ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۶:۳۰ کد : ۲۱۵۶۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۶۵
انجمن علمی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی با همکاری انجمن زمین‌شناسی...

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دومین انجمن علمی زمینشناسی دانشگاه شهید بهشتی با همکاری انجمن زمین‌شناسی ایران و دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی و معاونت فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه آغاز به کار کرد.

در این نشست دکتر سروش مدبری، رییس انجمن زمین‌شناسی ایران، دکتر مسعودی دبیر علمی دومین همایش ملی انجمن علمی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی، دکتر یزدی رئیس دانشکده علوم‌زمین دانشگاه شهید بهشتی و  دیگر اساتید و علاقه‌مندان و دانشجویان این عرصه حضور داشتند.

یادآور می‌شود، در مراسم افتتاحیه دومین همایش ملی انجمن علمی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی از کتاب زمین‌شناسی ایران نوشته دکتر منصور قربانی؛ عضو هیات علمی دانشکده علوم‌زمین رونمایی شد.

بر اساس این گزارش؛ محورهای دومین همایش ملی انجمن علمی زمین‌شناسی آب‌شناسی، چینه‌شناسی، دیرینه‌شناسی و رسوب‌شناسی، سنگ‌شناسی و کانی‌شناسی، زمین‌شناسی اقتصادی و زمین شیمی، زمین‌شناسی مهندسی، زمین‌شناسی ساختاری و زمین ساخت، زمین فیزیک و لرزه زمین‌ساخت، زمین‌شناسی نفت و منابع انرژی، زمین‌شناسی زیست‌محیطی و زمین‌شناسی پزشکی، سنجش از دور زمین‌شناختی، زمین ریخت‌شناسی و زمین‌شناسی کواترنری، افق‌های نو در زمین‌شناسی از جمله مخاطرات زمین‌شناسی، زمین‌گردشگری، نانو زمین‌شناسی، گوهرشناسی و زمین‌شناسی دریایی عنوان شده است.

همچنین چهارمین نمایشگاه ملی عکس انجمن علمی زمین‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی نیز که از 5 اسفند آغاز به کار کرده بود، در کنار این همایش همچنان میزبان علاقه‌مندان خود می‌باشد.

گفتنی‌ست، به 5 نفر از شرکت‌کنندگان که عکس‌های آن‌ها به انتخاب داوران نمایشگاه به عنوان برترین آثار انتخاب شوند، جوایزی اهدا خواهد شد.

شایان ذکر است، روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز طی این روزها در غرفه خود واقع در دانشکده علوم‌زمین دانشگاه شهید بهشتی میزبان علاقه‌مندان خود است و محصولات فرهنگی و آموزشی خود در بخش علوم زمین را در معرض دید بازدیدکنندگان خود قرار داده است.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :