امضای تفاهم‌نامه میان پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان زمین‌شناسی و کشور

۰۸ اسفند ۱۳۹۱ | ۲۲:۵۷ کد : ۲۱۵۷۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۵۷
به منظور توسعه مبادلات علمی و تحقیقاتی تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک دوجانبه بین پژوهشگاه صنعت...

به منظور توسعه مبادلات علمی و تحقیقاتی تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک دوجانبه بین پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به امضا رسید.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک دوجانبه بین پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به امضا رسید.

بر اساس این گزارش، این تفاهم‌نامه که به امضای آقای وحید حدادی‌اصل و محمدتقی کره‌ای رسید، دو طرف با توجه به تمایل در استفاده بهینه از امکانات، استعداد و توانایی‌های یکدیگر، تفاهم‌نامه مذکور را میان پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور منعقد و مبادله کردند.

بر اساس این گزارش، ایجاد و توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با استفاده از منابع  موجود دو طرف اعم از نیروی انسانی، فنی و بانک‌های اطلاعاتی جزو اهداف این تفاهم‌نامه عنوان شده است.

همچنین موضوعات تفاهم‌نامه مذکور همکاری‌های علمی،‌ پ‍ژوهشی و آموزشی، آزمایشگاهی(خدمات آنالیز) مطالعات زمین‌شناسی، ‌ژئوشیمی، ژئوفیزیک، ‌اکتشاف، دورسنجی و سیستم اطلاعات جغرافیایی، جذب طرح تحقیقاتی از سازمان‌های اجرایی و تدوین طرح مشترک با استفاده از امکانات دو طرف، بهره‌مند شدن دو طرف از امکانات مشترک یکدیگر از قبیل توان فکری، ‌تجربی،‌ پژوهشی، آزمایشگاهی،‌ کارگاهی،‌کتابخانه‌ای، ارتباطات بین‌المللی،‌ فضای فیزیکی و فضاهای تحقیقاتی، همکاری و برگزاری مشترک(تخصصی) همایش‌ها، سمینار،‌ میزگردها، کارگاه‌های آموزشی، استفاده از توانمندی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دو طرف در شناخت و اکتشاف مواد هیدروکربوری و بررسی‌های علوم‌زمین در مناطق عملیاتی و حوزه‌های نفتی، همکاری در زمینه اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و بهره‌گیری از تجهیزات آزمایشگاهی، استفاده از امکانات دو طرف برای تسریع در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مرتبط، تبادل اطلاعات به‌منظور بهره‌برداری بیشتر و علمی‌تر در حوزه صنایع بالادستی و پایین‌دستی نفت وگاز، همکاری در اجرای پروژه‌های مرتبط ملی و بین‌المللی و استفاده از دوره‌های آموزشی دو طرف خواهد بود.

درباره شیوه اجرایی تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک دوجانبه بین پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور نیز آمده؛ دو طرف به منظور پیگیری و اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، نمایندگان تام‌الاختیار خود را ظرف مدت یک هفته از تاریخ امضای این تفاهم‌نامه به‌طور کتبی معرفی خواهند کرد و همچنین جلسات رسمی با حضور کارشناسان دو طرف در موضوعات تخصصی مورد علاقه دو طرف برگزار خواهد شد.

از سویی، کلیه همکاری‌های میان پژوهشگاه و سازمان در خصوص موضوعات مورد توافق پس از اخذ مجوزهای لازم در چارچوب موافقتنامه مشارکت یا قرارداد جداگانه‌ای تنظیم و با امضا دو طرف لازم‌الاجرا خواهند شد و موارد همکاری طی انعقاد قراردادهای جداگانه آغاز خواهد شد که در آن سهم هر یک از دو طرف در اجرا نحوه تأمین هزینه‌ها و بهره‌برداری از نتایج مشخص خواهد شد.

گفتنی‌ست؛ به منظور بررسی و نظارت بر پیشرفت اجرای طرح‌ها و فعالیت‌های انجام شده و نیز جهت هماهنگی و پیگیری موارد توافق شده کارگروه مشترک هماهنگی موظف است گزارش را هر سه ماه یکبار به پژوهشگاه و سازمان ارائه کند.   

 

 

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :