بیکاری در کمین کارکنان مجتمع طلای موته

۱۲ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۵۴ کد : ۲۱۵۷۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۸۰۳
با توجه به اینکه دو منطقه چاه خاتون و سنجده سال 71 به مجتمع طلای موته واگذار شده و اکنون....

حمید منتظری مدیر مجتمع طلای موته اصفهان، در خصوص مشکلات زیست محیطی این منطقه گفت: با توجه به اینکه دو منطقه چاه خاتون و سنجده سال 71 به این مجتمع واگذار شده است، اکنون به انتهای این دو ذخایر رسیده ایم و اتمام این ذخایر منجر به بیکاری مستقیم 300 تن و غیر مستقیم دو هزار نفر خواهد شد. به همین جهت از سازمان محیط زیست درخواست آزادسازی دو منطقه "دره اشکی" و "قرم قرم" که توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران مراحل اکتشاف و اخذ پروانه آن انجام گردیده رامطرح کردیم و همچنان در حال مذاکره با این سازمان هستیم.
وی در ادامه افزود: در آخرین جلسه ای که با این سازمان داشتیم، مسولان معتقد بودند که این محل باید از منطقه امن به پارک ملی ارتقا پیدا کند و تنها راه واگذاری آن، موافقت سازمان محیط زیست است.
مدیر مجتمع طلای موته همچنین در پاسخ به اینکه برای سال 92 چه برنامه هایی پیش بینی کرده اید، اظهار داشت: طرح استحصال طلا از سد باطله معدن موته از مهمترین برنامه های این مجتمع است که در صورت تامین بودجه، از شهریور سال 92 اجرایی خواهد شد. پیش بینی می شود با بهره برداری از این سد باطله علاوه بر استحصال 400 تن طلا، اشتغالزایی برای 40 نفر فراهم می شود.
منتظری تصریح کرد: از دیگر برنامه ها، احداث سد باطله جدید با ظرفیت تولید حداقل 10 میلیون تن است که قرار است اواسط سال آینده به بهره برداری برسد.
وی در خصوص اهداف زیست محیطی این مجتمع برای سال 92، تصریح کرد: علاوه بر اینکه همواره به دنبال کنترل و محدود کردن آلاینده های زیست محیطی هستیم، در نظر داریم با بهره گیری از دانش مشاوران محیط زیست تمرکز ویژه ای بر پاکسازی پساب صنعتی، غیر صنعتی و فاضلاب کارخانه داشته باشیم.
منتظری همچنین در تشریح عملکرد سال جاری خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته در ابتدای سال قرار شد میزان استخراج طلا طی یکسال 230 کیلو گرم باشد اما هم اکنون موفق به استخراج 255 کیلو گرم طلا شده ایم.
مجتمع طلای موته از واحد های زیر مجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که در استان اصفهان واقع شده است.

کلید واژه ها: آذربایجان غربى


نظر شما :