امضای تفاهم‌نامه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و شرکت ملی نفت ایران

۲۸ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۳:۵۶ کد : ۲۱۵۹۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۰۴
همزمان با سالروز ملی شدن صنعت نفت و در راستای راهبرد(حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی) و نقش محوری ...

همزمان با سالروز ملی شدن صنعت نفت، تفاهم‌نامه گسترش همکاری های دوجانبه میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و شرکت ملی نفت ایران به امضا رسید.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همزمان با سالروز ملی شدن صنعت نفت و در راستای راهبرد(حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی) و نقش محوری و حیطه خطیر وظایف و مسوولیت‌های دو ارگان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و شرکت ملی نفت ایران در پیشبرد اهداف سند چشم‌انداز نظام، تفاهم‌نامه همکاری و گسترش فعالیت‌های مشترک علمی، آموزشی و پژوهشی میان دوطرف به امضا رسید.

بر اساس این گزارش، موضوع تفاهم نامه مذکور که امضای احمد قلعه‌‌بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و محمدتقی کره‌ای رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور رسید، همکاری و گسترش فعالیت‌های مشترک بین شرکت ملی نفت ایران و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور عنوان شده است.

همچنین، محورها و موضوعات مورد همکاری تفاهم‌نامه دو طرف که در چهار محور به امضا رسیده است؛ نداشتن محدودیت در موضوعات همکاری اعم از آموزشی، پژوهشی و خدمات فنی، مهندسی به نحوی که واحدهای تابعه دو طرف با در نظر گرفتن نیازها، اشتراکات، اولویت‌ها و قابلیت‌های یکدیگر امکان استفاده از برگزاری جلسات هم‌اندیشی و تشکیل کارگروه‌های تخصصی را خواهند داشت.

از سویی، انجام طرح‌های مشترک بین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و شرکت ملی نفت ایران و بهره‌مندی این سازمان و شرکت ملی نفت از توانایی‌های فنی و مهندسی، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری یکدیگر نیز بخش دیگری از محورهای تفاهم‌نامه مذکور عنوان شده است.

گفتنی‌ست؛ پیش از امضای این تفاهم‌نامه احمد قلعه‌بانی مدیر‌عامل شرکت ملی نفت ایران، با بیان این که طی سال‌های اخیر به کمک سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ثروت‌های زیادی در زمینه معدن به مرحله اکتشاف رسیده، تصریح کرد: شرکت ملی نفت ایران امیدوار است از تجربیات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در این زمینه استفاده کند.

به گفته وی، تمامی اطلاعاتی که شرکت‌ ملی نفت در زمینه اکتشافات در اختیار دارد بدون هیچ چشم‌داشتی با سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور  رد و بدل خواهد شد، زیرا هر دو ارگان به آبادانی و خودکفایی هرچه بیشتر کشورمان می‌اندیشند.

 مدیر عامل شرکت ملی نفت یادآور شد: ما از تشکیل مثلت میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، سازمان انرژی اتمی و شرکت ملی نفت استقبال می‌کنیم.

در ادامه مهندس محمدتقی کره‌ای، رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مهم‌ترین خواسته سازمان متبوع خود را طی سال‌های اخیر همکاری با شرکت ملی نفت عنوان کرد و افزود:‌ همکاری دوجانبه میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و شرکت ملی نفت با امضای این تفاهم‌نامه به مرحله عملی و اجرایی خواهد رسید.

به گفته وی، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور رابطه تنگاتنگ و مناسبی با سازمانهای تخصصی در امور ژئومتیکس، آزمایشگاه‌ها و اکتشافات داشته که بر همین اساس امیدواریم این همکاری‌ها با شرکت ملی نفت نیز توسعه یابد.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور با اشاره به شرایط کنونی جامعه و تحریم‌های موجود، خاطرنشان کرد: رویکرد مسوولان کشور و به خصوص شخص رییس‌جمهور حول محور معدن بوده که ارتباط بین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و شرکت ملی نفت مسوولان و رییس‌جمهور را به اهدافشان در بخش معدن نزدیک‌تر خواهد کرد.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :