ثبت رکورد جدید تخلیه و بارگیری مواد معدنی در منطقه ویژه خلیج فارس

۲۱ فروردین ۱۳۹۲ | ۱۳:۰۱ کد : ۲۱۶۱۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۰۲۹
رای دومین بار طی سه سال گذشته، ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری مواد معدنی منطقه....
سعود هندیان مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، با بیان این مطلب گفت: به رغم تحریم ها در سال 91 - که به سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی بود- تخلیه و بارگیری مواد معدنی از شش میلیون تن تعیین شده توسط کارخانه سازنده، به رقم شش میلیون و 159 هزار و 700 تن رسید.
وی افزود: از میزان محصول تخلیه و بارگیری شده، 48درصد صادرات شده و 51.9 درصد نیز به شرکت های فولاد سازی مستقر در منطقه ارسال شده است. هندیان تصریح کرد: در این میان، نسبت به سال 90، میزان صادرات 4 درصد و تامین خوراک کارخانجات مستقر در منطقه، 78 درصد افزایش داشته است.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با اشاره به اینکه رویکرد خانواده بزرگ این منطقه در سال جدید با سر لوحه قرار دادن سخنان رهبر معظم انقلاب- که سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری شده- هدف گذاری شده است، گفت: به همین منظور، برنامه ها بر مبنای افزایش تولیدات، افزایش صادرات غیر نفتی، توسعه و تامین زیر ساخت ها، بومی سازی تکنولوژی های موجود و نیز افزایش شاخص های بهداشتی، ایمنی، محیط زیست و سلامت برای کارکنان با محوریت توسعه پایدار برای منطقه تعیین شده است.

کلید واژه ها: هرمزگان


نظر شما :