نظراولیه کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور درخصوص زمین‌لرزه بوشهر

۲۴ فروردین ۱۳۹۲ | ۲۱:۲۴ کد : ۲۱۶۲۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۷۲
با توجه به بررسی های میدانی انجام شده و براساس تمرکز خرابی ها و گسیختگی ها شناخته شده ...
نظراولیه‌ی کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور درخصوص  دلایل  زمین‌لرزه 20 فروردین ماه که  در گستره شهرستان های دشتی، دیر و کنگان استان بوشهر اتفاق افتاد؛ اعلام شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور این گزارش که از سوی دفتر بررسی مخاطرات زمین شناختی، زیست محیطی و مهندسی این سازمان اعلام‌شده با توجه به بررسی های میدانی انجام شده و براساس تمرکز خرابی ها و گسیختگی ها شناخته شده تا روز دوم پس از رویداد، رومرکز سطحی زمین لرزه حوالی جنوب شهر شنبه پیشنهاد شد که این محل با رومرکز دستگاهی اعلام شده انطباق کاملی نشان نمی دهد.

بنا به این گزارش؛ همچنین گسلش فشاری با شیب صفحه گسلی به سمت جنوب باختر با مولفه فرعی راستالغز راستگرد به عنوان گسل مسبب پیش بینی می شود.

این گزارش درنهایت تاکید می کند که برداشت‌های میدانی جهت تهیه نقشه هم‌شدت زمین‌لرزه برا ی ارائه  گزارش‌های تکمیلی دردستورکار قرار دارد.

یادآور می‌شود؛ در پی رویداد زمین‌لرزه ای در ساعت 16:22  سه شنبه مورخ 20 فروردین ماه 1392 با بزرگای 6.1 در مقیاس محلی؛  در گستره شهرستان های دشتی، دیر و کنگان در استان بوشهر، متاسفانه 37 نفر از هموطنانمان در شهر شنبه جان باختند و بیش از 860 نفر در این شهر و روستاهای مجاور آن مجروح شدند.

 

کلید واژه ها: بوشهر


نظر شما :