جشنواره ملی هفته معدن برگزار می شود

۳۱ فروردین ۱۳۹۲ | ۱۴:۳۷ کد : ۲۱۶۳۷ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۹۸
نایب رییس خانه معدن ایران از برگزاری نخستین جشنواره ملی هفته معدن در روز اول خرداد ماه 92 در....
محمدرضا بهرامن، با بیان این مطلب گفت: تبیین جایگاه و نقش واقعی معدن و صنایع معدنی در اقتصاد و توسعه پایدار کشور از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
وی با بیان اینکه معدن بهترین جایگزین برای اقتصاد نفتی است، افزود: استانداردسازی فرایند انتخاب بهترین های معدن و صنایع معدنی، تجلیل از نخبگان معدنی، یکپارچه سازی توان مدیریتی کارشناسان داخلی و حرکت به سمت خودکفایی در بخش معدن و صنایع معدنی نیز از دیگر اهداف جشنواره محسوب می شود.
بهرامن ادامه داد: بررسی و تبادل نظر در خصوص مهمترین چالش های بخش معدن و صنایع معدنی ، ثبت تجارب و مشکلات این بخش و همچنین دستیابی به راهکارهای اجرایی و ارایه توصیه ها به مراجع تصمیم گیری و اجرایی، مدیران ارشد و کارشناسان نیز دیگر اهداف این جشنواره به شمار می رود.
وی با اشاره به نقش مهم دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و همچنین اهمیت نیروی انسانی ماهر در پیشبرد امور معادن گفت: تجلیل از چهار استاد و چهار دانشجوی نمونه رشته مهندسی معدن، چهار دانشگاه، تقدیر از سه کارگر نمونه بخش خصوصی به انتخاب خانه معدن ایران و سه کارگر نمونه نمونه به انتخاب ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از دیگر برنامه های نخستین جشنواره ملی هفته معدن است.
در برگزاری نخستین جشنواره ملی معدن دستگاه هایی چون معاونت امور معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت ملی صنایع مس ایران، خانه معدن ایران، شبکه معدن ایران، سازمان نظام مهندسی معدن ، برخی از دانشگاه ها و همچنین تعدادی انجمن های غیردولتی همکاری دارند.

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :