سال 92 باید سال احیاء بخش معدن و شکوفایی کشاورزی باشد

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ | ۲۳:۰۲ کد : ۲۱۶۵۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۱۴
رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های بسیار بالا و ناشناخته بخش معدن و نیز کشاورزی در کشور، تصریح کرد: باید همت کنیم ...

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های بسیار بالا و ناشناخته بخش معدن و نیز کشاورزی در کشور، تصریح کرد: باید همت کنیم تا سال 92 سال احیاء بخش معدن و شکوفایی بخش کشاورزی باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی نژاد عصر (چهارشنبه) در ادامه برنامه های چهارمین سفر هیأت دولت به استان اصفهان در جلسه کارگروه های تخصصی کشاورزی و معدن استان با بیان اینکه بخش معدن هنوز برای ملت ایران ناشناخته مانده است، گفت: بخش معدنی ایران ظرفیت های بسیار زیادی دارد که باعث شده ارزش ذاتی آنها همتراز منابع نفت و گاز کشور باشد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه به دلایل مختلف پیش از این به بخش معدن توجه کافی نشده است، افزود: امروز که دشمن فشارهای خود را در بخش های نفت و گاز ایران متمرکز کرده است، مجالی فراهم آمده تا از این نعمات الهی به کشور ایران استفاده بیشتری کرده و معادن را فعال کنیم.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به محدودیت های اراضی کشاورزی استان اصفهان به لحاظ کم آبی، اظهار داشت: مناسب است نیازهای اصفهان به اشتغال، درآمد و کسب ثروت به بخش معدن منتقل شود و چه خوب است که سال 92 را سال احیاء معادن ایران قرار دهیم؛ بیایید همت کنیم تا امسال بخش معدن و کشاورزی کشور، شکوفا شود.

در این جلسه مدیران بخش معدن کشور از سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی و معاونت معدنی وزارت صنعت , معدن و تجارت گزارش کاملی از وضعیت بخش معدن استان اصفهان ارائه کرده و پیشنهاداتی جهت مصوب نمودن در کارگروه توسعه بخش معدن مطرح نمودند .


کلید واژه ها: اصفهان


نظر شما :